Ogłoszenia – 30 grudnia 2018 r.

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – komunikaty duszpasterskie

 1. Dzisiaj w Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa otaczamy modlitwą wszystkie rodziny wypraszając u Boga potrzebne łaski.

 

 1. Jutro ostatni dzień Roku Pańskiego 2018. Po południu będzie jedna Msza św. o godz. 17.00 z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym. Natomiast 15 minut przed północą zbierzemy się przy Krzyżu Tysiącleci, aby z modlitwą i słowem Bożym przejść w Nowy Rok 2019 następnie w kościele św. Barbary będzie Msza św. w pierwszych chwilach tego roku w intencji Miasta.

 

 1. W Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w każdą niedzielę. Pamiętajmy, że tego dnia jest obowiązek uczestnictwa we Mszy św.

 

 1. W styczniu w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 17.00, pozostają Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.30.

 

 1. W I czwartek miesiąca całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Bożego Ciała w intencji o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów. Początek po Mszy św. o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy do włączania się w tę modlitwę.

 

 1. W I piątek miesiąca nabożeństwo ku czci NSPJ po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.30. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 17.30.

 

 1. W I sobotę miesiąca o godz. 6.40 śpiewamy Godzinki. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

 

 1. Za tydzień Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywana Świętem Trzech Króli. Na każdej Mszy św. pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą oznaczamy drzwi naszych mieszkań literami C M B i bieżącym rokiem. Tego dnia odbędzie się Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie o godz. 14.00 na Skwerze Jana Pawła II wspólnym kolędowaniem, następnie orszak wyruszy do hali widowiskowo-sportowej.

 

 1. Spotkanie opłatkowe Żywego Różańca dzisiaj po Koronce do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. W piątek przy Bazylice Imienia NMP odbędzie się plenerowe widowisko historyczne pt. „Droga ku niepodległości”. Rozpoczęcie o godz. 18.00.

 

 • Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie.

W tym tygodniu:

2 stycznia środa  ul. Grabskiego (całość) 4 księży, rozpoczęcie z 4 krańców ulicy, Początek godz. 15.30.

3 stycznia czwartek 1 ksiądz Al. Okrężna od 62-15,. 1 ksiądz Al. Okrężna 3-13; 2 księży: Al. Okrężna 80. Początek godz. 15.30.

5 stycznia sobota:  ul. Grodzka i ul. Solankowa z wyjątkiem numerów Alei Solankowej 57A i kolejnych, 4 księży z  krańców, początek godz. 13.00

7 stycznia poniedziałek: 3 księży: Al. Okrężna 81; 1 ksiądz ul. Broniewskiego. Początek od godz. 15.30.

Cały rozkład kolędy w gablocie i na stronie internetowej parafii. Komu nie pasuje wyznaczony termin prosimy o kontakt i ustalenie terminu.

 

 

 1. Biuro parafialne podczas kolędy będzie czynne tylko do południa.

 

 • Pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy w minionym tygodniu śp. Blandynę Nowak i Ryszarda Michalskiego. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Inowrocław, dn. 30 grudnia 2018 r.