Ogłoszenia – 27 stycznia 2019 r.

III Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

 1. Od piątku, 1 lutego, wracamy do stałego porządku Mszy św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku: o godz.: 00,  8.00,  17.00,  18.30, w soboty o godz. 7.00, 8.00 i 18.30.

 

 1. W piątek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Prymasowskiej w Gnieźnie.

 

 1. W sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 17.00 i 18.30. Do kościoła przynosimy gromnice, które będziemy święcić na każdej Mszy św. Ten świąteczny dzień jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Modlimy się za wszystkie osoby zakonne szczególnie pamiętając o siostrach służebniczkach posługujących w naszej parafii. Ofiary z tego dnia przeznaczone są na zakony klauzurowe.

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. poświęcimy świece.

 

 1. Spotkanie do bierzmowania dla grupy III i IV w środę o godz. 17.00 w salce pod plebanią.

 

 1. I piątek miesiąca, spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 16.00. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież.

 

 1. I sobota miesiąca, o godz. 6.40 Godzinki, po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Po rannej Mszy św. kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w domach.

 

 1. W przyszłą niedzielę przy naszym kościele będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc dla Mikołaja Grundkowskiego, który jest chory na ostrą Białaczkę Limfoblastyczną. Mikołaj oczekuje na przeszczep szpiku kostnego i podanie leku, który przekracza możliwości finansowe rodziny.

 

 1. Witamy w naszej wspólnocie kuracjuszy i gości. Naszych Parafian i gości zapraszamy także w dni powszednie na Msze św., nabożeństwa i do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Bożego Ciała.

 

 • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Do Przewodnika katolickiego dołączona jest książeczka-modlitewnik na każdy dzień lutego.

 

 • W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Bogdana Kuranta Polećmy tego zmarłego i wszystkich naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Inowrocław, dn. 27 stycznia 2019 r.