Ogłoszenia – 3 marca 2019 r.

VIII Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

 1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 17.00 i 18.30. W Środę Popielcową biuro parafialne nieczynne.

 

 1. W środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie ma żadnej dyspensy dla nikogo. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych zabaw, imprez i dyskotek.

 

 1. W przeżyciu Wielkiego Postu mają nam pomóc nabożeństwa pasyjne:
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.00
  • Droga Krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 8.00, o godz. 18.00 (następnie Msza św.) a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.

 

 1. Ksiądz Prymas zarządza, aby we wszystkich parafiach AG w piątek 8 marca, który jest Dniem Modlitwy Wynagradzającej i Postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich, odprawiono nabożeństwo Drogi Krzyżowej według tej intencji.

 

 1. I czwartek miesiąca – Po Mszy św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów.

 

 1. W najbliższą sobotę z powodu dnia skupienia dla kapłanów biuro parafialne będzie nieczynne.

 

 1. Spotkanie kręgu biblijnego w czwartek o godz. 17.15 w salce pod plebanią.

 

 1. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00.

 

 1. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w sobotę o godz. 9.30 w kościele.

 

 1. Witamy wszystkich gości i kuracjuszy i zapraszamy także w dni powszednie na Msze św., nabożeństwa i do osobistej adoracji Pana Jezusa w kaplicy Bożego Ciała.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Henryka Woźniaka. Polećmy tego zmarłego, zmarłą s. Darię, której pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 11.00 i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 3 marca 2019 r.