Ogłoszenia – 17 marca 2019 r.

II Niedziela Wielkiego Postu – komunikaty duszpasterskie

 1. Dzisiaj przypada „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. Bóg zapłać za ofiary do puszek na potrzeby polskich misjonarzy.

 

 1. Niech uczestnictwo w nabożeństwach pasyjnych pomoże nam jak najlepiej przeżyć czas Wielkiego Postu. W naszej parafii:
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16,00
  • Droga Krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 8.00, o godz. 18.00 (następnie Msza św.) a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.

 

 1. Modlitwa Jutrzni – porannej części Liturgii Godzin codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 w salce.

 

 1. We wtorek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. To święto naszego Patrona i Opiekuna. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy na Sumę Odpustową o godz. 18.00, którą odprawi i słowo Boże wygłosi ks. Artur Sreberski, proboszcz Parafii Opatrzności Bożej w Inowrocławiu.

 

 1. We wtorek Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do środy rana w intencji o ciągłe nawracanie się nas samych i wszystkich Polaków.

 

 1. W czwartek, 21 marca, w naszym kościele całodzienna adoracja w ramach adoracji diecezjalnej. Znajdźmy czas, by trwać na modlitwie przed Jezusem Eucharystycznym w intencji naszej archidiecezji.

 

 1. Spotkanie Grupy I i II w ramach przygotowania do bierzmowania w środę o godz. 17.00 w salce pod plebanią.

 

 1. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce pod plebanią.

 

 1. Rekolekcje w naszej parafii odbędą się w następujących terminach:
  1. dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum 1-3 kwietnia
  2. dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych 8-10 kwietnia
  3. rekolekcje parafialne 7-10 kwietnia.

 

 1. Witamy wszystkich gości i kuracjuszy przybyłych na teren naszej parafii. Niech wspólna modlitwa i uczestnictwo w nabożeństwach pozwolą jak najlepiej przeżyć Wielki Post.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Janinę Molewską. Polećmy tę zmarłą i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Inowrocław, dn. 17 marca 2019 r.