Ogłoszenia – 31 marca 2019 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu – komunikaty duszpasterskie

 

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 rozpoczynamy rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Plan rekolekcji:

Poniedziałek 1. kwietnia:

 • godz. 9.00 – klasy VII i VIII SP oraz III gimnazjum
 • godz. 10.30  – klasy IV-VI
 • godz. 12.00 – klasy 0-III

 

Wtorek 2. kwietnia:

 • godz. 9.00 – klasy VII i VIII SP oraz III gimnazjum
 • godz. 10.30 –  klasy IV-VI
 • godz. 12.00 – klasy 0-III

 

Środa 3. kwietnia:

 • godz. 9.00 – spowiedź
 • godz. 9.30  – Msza św. z nauką dla klas VII i VIII SP oraz III gimnazjum
 • godz. 11.00 – spowiedź
 • godz. 11.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla klas 0-VI

Prosimy rodziców o modlitwę w intencji swoich dzieci, ich rekolekcji, a także o dopilnowanie uczestnictwa dzieci w poszczególnych spotkaniach, które odbywać się będą w naszym kościele. Przypominamy, że dzieci przeżywają rekolekcje we własnej parafii.

 

 1. Rekolekcje parafialne odbędą się od przyszłej niedzieli do środy. Zaplanujmy sobie czas, abyśmy mogli w nich wziąć udział i otworzyć swe serca na działanie słowa Bożego. Nauki rekolekcyjne będą na wszystkich Mszach niedzielnych a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00, 17.00 i 18.30. (nie będzie w te dni Mszy św. o godz. 7.00). Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Grupa, student KUL.

 

 1. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16,00
  • Droga Krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 8.00, o godz. 18.00 (następnie Msza św.) a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.

 

 1. Modlitwa Jutrzni – porannej części Liturgii Godzin codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 w salce.

 

 1. Spotkanie bierzmowanych grupa I i II po Mszy św. rekolekcyjnej w środę.

 

 1. I czwartek miesiąca – Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów.

 

 1. I piątek miesiąca, spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież po wieczornej Mszy św.

 

 1. I sobota miesiąca, o godz. 6.40 Godzinki, po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Po rannej Mszy św. kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w domach.

 

 1. W kaplicy Bożego Ciała po Mszy św. o 7.00 odbędzie się nabożeństwo I soboty, z rozmyślaniem i różańcem.

 

 1. Spotkanie kręgu biblijnego w czwartek o godz. 17.15 w salce pod plebanią.

 

 1. W tych dniach na ekrany kin wchodzą wartościowe filmy, które mogą pomóc w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu. Pierwszy pt. „Miłość i miłosierdzie” o s. Faustynie i kulcie Bożego Miłosierdzia; drugi pt. „Największy dar” o bezgranicznej miłości i bezwarunkowym przebaczeniu. Oba filmy można obejrzeć w Kinomax Inowrocław w cyklu Rekolekcje w kinie, z możliwością zamówienia biletów grupowych. Szczegóły w zakrystii.

 

 1. Witamy wszystkich gości i kuracjuszy i zapraszamy do włączenia się w życie religijne naszej wspólnoty parafialnej. Pamiętajmy też o charakterze pokutnym Wielkiego Postu, bądźmy świadkami wiary.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Elżbietę Szymańską, Zygmunta Celberga, Leszka Nawrota i Krystynę Pułaczewską. Tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Inowrocław, dn. 31 marca 2019 r.