Ogłoszenia – 7 kwietnia 2019 r.

V Niedziela Wielkiego Postu – komunikaty duszpasterskie

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne. Witamy w naszej wspólnocie ks. Michała Grupę i życzymy Szczęść Boże na czas posługi rekolekcyjnej. Zaplanujmy sobie czas, abyśmy wzięli udział w spotkaniach rekolekcyjnych i przygotowali swoje serce na Święta. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na każdej Mszy św. a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00, 17.00 i 18.30. W te dni nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

 

 1. Dzień parafialnej spowiedzi z udziałem zaproszonych kapłanów będzie we wtorek, 9 kwietnia. Spowiedź święta w godzinach od 12.00 do 13.00; od 15.30 do 17.00 i od 18.00-18.30. Kartki do spowiedzi i Komunii wielkanocnej wyłożone są przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 1. Od poniedziałku do środy spotkania rekolekcyjne dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych o godz. 10.00.

 

 1. Przygotowanie do bierzmowania grupa III i IV w środę o godz. 17.00 w salce pod plebanią.

 

 1. Krąg biblijny w czwartek o godz. 17.15.

 

 1. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00.

 

 1. Pierwsza spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia, o godz. 10.00.

 

 1. Nadchodząca niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Uroczyste poświęcenie palm z procesją wokół kościoła rozpocznie się przy krzyżu misyjnym przy kościele o godz. 10.50. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Przynieśmy ze sobą palmy i licznie włączmy się w celebrację wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

Poświęcenie palm będzie na wszystkich Mszach św. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpocznie Wielki Tydzień.

 

 1. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16,00
  • Droga Krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 8.00, o godz. 18.00 (następnie Msza św.) a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.

 

 1. Witamy wszystkich gości i kuracjuszy i zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach i nabożeństwach pasyjnych.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Ryszarda Kwiecińskiego, Halinę Palcat, Apolonię Krysiak i Halinę Wiśniewską. Tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Inowrocław, dn. 7 kwietnia 2019 r.

  Nie wszyscy mogli wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, ale zbliża się Niedziela Palmowa (14 kwietnia), w którą gromadzimy się jako młody Kościół w jedności z papieżem i naszym biskupem. W związku z tym w Niedzielę Palmową zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w bezpłatnym wyjeździe na Misterium Męki Pańskiej do Kruszwicy. Wyjazd poprzedzi Msza św. w intencji młodzieży w kościele Świętego Ducha o godzinie 17.00. Po Eucharystii (ok. godziny 18.30) wyjazd do Kruszwicy. Powrót ok. 21.00. Zapisy wyłącznie przez formularz elektroniczny do 10 kwietnia lub do zamknięcia listy. Link do formularza: https://link.do/OEsVG

  Młodzież zapraszamy również do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Gniezna na Uroczystości św. Wojciecha, która potrwa od 25 do 28 kwietnia. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Oto ja – misjonarz”. Zapisy do 23 kwietnia (do południa) wyłącznie przez formularz elektroniczny. Koszt uczestnictwa: 55 zł. Link do formularza i szczegóły pielgrzymki: https://link.do/KvSfH