Ogłoszenia – 14 kwietnia 2019 r.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – komunikaty duszpasterskie

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i wzięli udział w rekolekcjach i w dniu parafialnej spowiedzi. Okazja do spowiedzi świętej jutro i pojutrze w kościele Zwiastowania NMP od godz. 19.00-21.00.

 

 1. Dziś Niedziela Palmowa, przeżywamy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o godz. 10.50 poświęcenie palm przy Krzyżu Misyjnym i procesja upamiętniająca wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.

 

 1. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 16.00.

 

 1. We wtorek Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do środy rana w intencji o ciągłe nawracanie się nas samych i wszystkich Polaków.

 

 1. W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy, chorych i starszych odwiedzimy z komunią świętą w Wielki Piątek, 19 kwietnia od godz. 8.00. Prosimy o zgłoszenia chorych nie objętych comiesięczną komunią.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na składkę inwestycyjną.

 

 1. Niedziela Palmowa rozpoczyna najważniejszy okres liturgiczny w całym roku: Wielki Tydzień, podczas którego przeżywać będziemy Misterium Paschalne. W tym tygodniu Trzy Dni Święte: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Uczyńmy wszystko, by uczestniczyć w liturgii tych dni. Biuro parafialne w te dni będzie nieczynne.

TRIDUUM PASCHALNE

 • Wielki Czwartek:

O godz. 10.00 w katedrze gnieźnieńskiej Msza Krzyżma podczas, której poświęca się oleje, a kapłani odnawiają przyrzeczenia złożone podczas święceń.

Msza Wieczerzy Pańskiej uobecnia tajemnicę ustanowienia Najświętszego Sakramentu  i Sakramentu Kapłaństwa. Liturgia rozpocznie się o godz. 18.30. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy i Adoracja do godz.22.00 oraz przez cały Wielki Piątek do rozpoczęcia liturgii.

 

 • Wielki Piątek:

Droga krzyżowa ulicami parafii o godz. 15.00. Rozpoczęcie w kościele.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 22.00 i przez całą Wielką Sobotę do godz. 20.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od którego nie ma żadnej dyspensy dla nikogo.

 

 

 • Wielka Sobota:

jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy.

Święcenie potraw w kościele co godzinę od godz. 12.00 do 16.00, na wioski prosimy o pojazdy na godz.10.00.

 

 • Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 20.00 od poświęcenia ognia i paschału, czytać będziemy Słowo Boże, przez które poznamy historię zbawienia, nastąpi poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie naszych przyrzeczeń chrzcielnych (przynieśmy świece) i uroczysta msza św. wielkanocna.

 

 • Niedziela Zmartwychwstania. Rezurekcję o godz. 6.00 rozpoczniemy procesją, którą ogłosimy zwycięstwo Życia nad śmiercią, zaśpiewamy radosne Alleluja celebrując Zmartwychwstanie Pana.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Bronisławę Małachowską, Gerdę Frankowską i Leszka Jabłońskiego. Tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Inowrocław, dn. 14 kwietnia 2019 r.