Ogłoszenia – 21 kwietnia 2019 r.

Zmartwychwstanie Pańskie – komunikaty duszpasterskie

Chrystus Zmartwychwstał! Zwyciężając śmierć przyniósł nam wszystkim nadzieję życia wiecznego. Naszym Parafianom i Gościom życzymy radosnych, pełnych pokoju i miłości Świąt.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie wystroju kościoła na te dni świąteczne, osobom, które wykonały Ciemnicę, Grób Pański, kwiaty – wszystkim zaangażowanym.

 

 1. Jutro przeżywamy II Święto – Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. jak w każdą niedzielę. Tego dnia wspieramy naszymi ofiarami Katolicki Uniwersytet Lubelski. Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkanocy uroczyste dni, w których świętujemy Zmartwychwstanie Pana, stąd w piątek nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

 1. Od Wielkiego Piątku do soboty w Oktawie Wielkanocy trwa nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia; modlimy się codziennie o godz.15.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę II Niedziela Wielkanocna. Z woli Pana Jezusa, objawionej św. Faustynie, przeżywamy ją jako Niedzielę Bożego Miłosierdzia. W godzinie Miłosierdzia o 15.00 modlitwą koronki zawierzymy siebie i świat Miłosierdziu Bożemu. W kościele Chrystusa Miłosiernego suma odpustowa o godz. 15.00.

 

 1. W Poniedziałek Wielkanocny Inowrocław po raz pierwszy przyłączy się do ogólnopolskiej akcji Podziel się posiłkiem z bezdomnymi. Akcja ma na celu zapobieganie marnowaniu jedzenia, bowiem w Polsce wyrzucamy do śmietników 9 mln ton żywności rocznie i w dużej mierze dzieje się to właśnie po świętach. Dlatego w dniu 22 kwietnia (poniedziałek wielkanocny) w godzinach 18.00-20.00 oraz 23 kwietnia w godzinach 16.00-19.00 będzie można przywieźć jedzenie do Punktu Caritas, który działa przy parafii Św. Ducha. Zapraszamy do włączenia się w tę akcję i nie marnujmy żywności

 

 1. Spotkanie kręgu biblijnego w czwartek o godz. 17.15 w salce pod plebanią.

 

 1. Duszpasterstwo młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce.

 

 1. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w sobotę 27 kwietnia o godz. 9.30 w kościele.

 

 1. Spotkanie ERM-u w sobotę o godz. 10.30.

 

 1. Polecamy uwadze wiernych prasę katolicką.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Jadwigę Janicką i Janinę Skonieczną. Te zmarłe i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Inowrocław, dn. 21 kwietnia 2019 r.