Ogłoszenia – 28 kwietnia 2019 r.

II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Bożego Miłosierdzia – komunikaty duszpasterskie

 1. Dzisiaj Niedziela Bożego Miłosierdzia. W godzinie Miłosierdzia o 15.00 modlitwą koronki zawierzymy siebie i świat Miłosierdziu Bożemu, zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

 

 1. We wtorek liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha – Patrona Polski i naszej Archidiecezji.

 

 1. Od środy gromadzimy się na tradycyjnych nabożeństwach majowych śpiewając Litanię Loretańską. Nabożeństwa majowe w naszej parafii: w kościele codziennie o godz. 18.00, przy Grocie Matki Bożej od poniedziałku do piątku o godz. 20.30 (z wyjątkiem dni świątecznych). Zachęcamy także do codziennych nabożeństw przy figurach w naszych wioskach. W niedziele maja o godz. 7.10 śpiewamy Godzinki.

 

 1. W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Msze św., które tego dnia w naszym kościele jak w każdą niedzielę. O godz. 7.10 śpiewamy Godzinki. Tego dnia I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Litania do NSPJ po Mszy św. o godz. 7.30.

 

 1. W I czwartek miesiąca Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów.

 

 1. Pierwsza sobota miesiąca. O godz. 6.40 śpiewamy Godzinki. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną po rannej Mszy św.

 

 1. W kaplicy po Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo I soboty: rozmyślanie i różaniec.

 

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 12.15 ksiądz Proboszcz odprawi Mszę św. dziękczynną z okazji 25-lecia święceń kapłańskich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 

 1. Spotkanie kręgu biblijnego w czwartek o godz. 17.00 w salce pod plebanią.

 

 1. Zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o godz. 11.00.

 

 1. Przyszła niedziela jest Niedzielą Biblijną i Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego.

 

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach.

 

 1. Polecamy uwadze wiernych prasę katolicką.

 

W tym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Kazimierę Szejka, Bogdana Cichowlasa, Zbigniewa Wiśniewskiego i Józefa Wietrzykowskiego. Tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…