Ogłoszenia – 5 maja 2019 r.

III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna – komunikaty duszpasterskie

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę biblijną i rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zgodnie z programem obchodów niedzieli biblijnej każdy przy wyjściu z kościoła może wziąć kartkę, na której podany jest fragment Pisma św. W tym roku czytamy Ewangelię wg św. Jana.

 

 1. Na zakończenie Tygodnia Biblijnego w sobotę po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się Nabożeństwo Słowa, którego kanwą będzie fragment z 1 Listu św. Pawła do Koryntian „Jeden Duch – Sprawca wszystkiego we wszystkich”.

 

 1. Za tydzień Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczniemy też Tydzień Modlitw o Powołania.

 

 1. Nabożeństwa majowe w naszej parafii: w kościele codziennie o godz. 18.00, przy Grocie Matki Bożej od poniedziałku do piątku o godz. 20.30.

 

 1. W środę Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

 1. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania grupa I odbędzie się w środę o godz. 17.00 w salce pod plebanią.

 

 1. Krąg biblijny w czwartek o godz. 17.00 w salce pod plebanią.

 

 1. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce.

 

 1. Młodzież, która chce wziąć udział w spotkaniu na Lednicy prosimy o zgłoszenie się do ks. Piotra.

 

 1. Spotkania przygotowujące do I Komunii św. odbędą się 15, 16 i 17 maja o godz. 19.00. Rozpoczęcie przy grocie Matki Bożej.

 

 1. Organizatorzy „Różańca za Ojczyznę” serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Inowrocławia codzienne o godzinie 18.30 do Parafii Chrystusa Miłosiernego do wspólnej modlitwy. Będzie ona trwała nieprzerwanie przez 193 dni od 3 Maja – Święta Konstytucji i NMP Królowej Polski do 11 Listopada – Święta Niepodległości.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Mariannę Rogiewicz, Ryszarda Mlynkowiaka, Edwarda Popielewskiego i Różę Celberg. Polećmy tych zmarłych i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Inowrocław, dn. 5 maja 2019 r.