Ogłoszenia – 12 maja 2019 r.

IV Niedziela Wielkkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza – komunikaty duszpasterskie

 1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczynamy też Tydzień Modlitw o Powołania. Włączmy się w tę modlitwę.

 

 1. W poniedziałek 13 maja przypada rocznica pierwszych objawień Matki Bożej w Fatimie. O godz. 6.40 śpiewamy Godzinki i zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie do kościoła na godz. 20.00, które zakończymy przy grocie Matki Bożej. Prosimy wziąć ze sobą świece.

 

 1. Nabożeństwa majowe w naszej parafii: w kościele codziennie o godz. 18.00, przy Grocie Matki Bożej od wtorku do piątku o godz. 20.30.

 

 1. Przygotowanie do bierzmowania grupy II i IV odbędzie się w środę o godz. 17.00 w salce pod plebanią.

 

 1. W czwartek przypada święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. To patron ks. kan. Andrzeja, który wspomaga nas w duszpasterstwie, składamy życzenia imieninowe i polecać będziemy w modlitwie podczas Mszy św. o godz. 18.30.

 

 1. Krąg biblijny w czwartek o godz. 17.00 w salce pod plebanią.

 

 1. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce.

 

 1. Młodzież, która chce wziąć udział w spotkaniu na Lednicy prosimy o zgłoszenie się do ks. Piotra.

 

 1. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych odbędą się 15, 16 i 17 maja o godz. 19.00. Rozpoczęcie przy grocie Matki Bożej.

 

 1. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych w sobotę o godz. 10.00.

 

 1. Za tydzień grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 9.30. Prosimy osoby nie związane bezpośrednio z tą uroczystością, by wybrały tego dnia inną godzinę Mszy św. Nabożeństwo majowe dla dzieci pierwszokomunijnych będzie o godz. 15.00.

 

 1. Osoby chętne do wyjazdu na Lednicę Dziecka, która odbędzie się 15 czerwca, prosimy o zgłoszenia do ks. Konrada.

 

 1. Rocznica I Komunii w naszej parafii w niedzielę 26 maja o godz. 9.30.

 

 1. W najbliższą sobotę, 18 maja, biuro parafialne będzie nieczynne.

 

 1. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas VII odbędzie się w środę po nabożeństwie majowym w salce pod plebanią.

 

 1. Dnia 15 czerwca odbędzie się w Inowrocławiu XIII edycja Parafiady Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Obejmuje ona 3 kategorie: sport, konkurs piosenki i konkurs dotyczący wiedzy religijnej. Konkurencje sportowe: Nordic Walking, biegi przełajowe, pływanie, biegi na stadionie, tenis stołowy, ścianka wspinaczkowa oraz wielobój parafialny. Parafian, którzy chcieliby wziąć udział i reprezentować naszą parafię prosimy o zgłoszenia do księży.

 

 1. Za wszystkie modlitwy i wszelkie wyrazy pamięci i życzliwości z okazji obchodzonego jubileuszu 25-lecia kapłaństwa składam serdeczne Bóg zapłać. Ks. Proboszcz.

 

 1. Pragniemy zamówić autobus na wyjazd do Gniezna na święcenia kapłańskie naszego praktykanta dk. Przemysława 25 maja o godz. 10.00 w katedrze gnieźnieńskiej. Kto chciałby pojechać proszony jest, by zapisać się w zakrystii.

 

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości, kuracjuszy i sympatyków naszego kościoła. Zapraszamy także w dni powszednie do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach.

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę, którą zgodnie z wolą Księdza Prymasa wyrażoną w liście przekazujemy na rzecz seminarium duchownego w Gnieźnie.

 

 1. W najbliższą sobotę 18 maja OO. Franciszkanie organizują wyjazd autokarowy do Częstochowy na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Wyjazd o godz. 4:00 spod Bazyliki Imienia NMP. Zapisy w Parafii Św. Krzyża. Koszt 20 zł.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Andrzeja Zajączkowskiego. Polećmy tego zmarłego i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Inowrocław, dn. 12 maja 2019 r.