Ogłoszenia – 19 maja 2019 r.

V Niedziela Wielkanocna – komunikaty duszpasterskie

 1. Dzisiaj 25-oro dzieci na Mszy św. o godz. 9.30 przystępuje do I Komunii św. Módlmy się, by nieustannie wzrastały w miłości do Jezusa Eucharystycznego. O godz. 15.00 dzieci wraz ze swoimi bliskimi przybędą na Nabożeństwo Majowe i otrzymają pamiątkowe obrazki. W ramach Białego Tygodnia dzieci do piątku włącznie gromadzą się na nabożeństwie majowym o godz. 18.00 i po nim na Mszy św. o godz. 18.30.

 

 1. Nabożeństwa majowe: w kościele codziennie o godz. 18.00, przy Grocie Matki Bożej od poniedziałku do piątku o godz. 20.30. W niedziele maja o godz. 7.10 śpiewamy Godzinki.

 

 1. We wtorek Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do środy rana w intencji o ciągłe nawracanie się nas samych i wszystkich Polaków.

 

 1. Radę Parafialną zapraszamy we wtorek na godz. 19.00 na plebanię.

 

 1. Przygotowanie do bierzmowania grupa III odbędzie się w środę o godz. 17.00 w salce pod plebanią.

 

 1. Krąg biblijny w czwartek o godz. 17.00 w salce pod plebanią.

 

 1. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce pod plebanią.

 

 1. Młodzież, która chce wziąć udział w spotkaniu na Lednicy prosimy o zgłoszenie się do ks. Piotra.

 

 

 1. Próba dla dzieci przed I rocznicą Komunii św. odbędzie się w czwartek, 23 maja, o godz. 19.00; spowiedź w piątek, 24 maja, o godz. 16.00.

 

 1. Dnia 15 czerwca odbędzie się Lednica Dzieci. Z naszej parafii organizujemy wyjazd na to spotkanie, zapisy w zakrystii.

 

 1. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w katedrze gnieźnieńskiej, nasz praktykant dk. Przemysław przyjmie święcenia kapłańskie, następnego dnia w rodzinnym Witkowie odprawi Mszę św. prymicyjną. W naszym kościele uroczystą Mszę św. sekundycyjną odprawi 2 czerwca o godz. 12.15. Pamiętajmy o ks. Przemku w naszych modlitwach. Osoby, które zapisały się na wspólny wyjazd autokarem gromadzą się w sobotę o godz. 8.00 przy kościele.

 

 1. W sobotę biuro parafialne nieczynne.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 26 maja, po Mszy św. o godz. 12.15 spotkanie dla osób, które 17 czerwca mają przyjąć sakrament bierzmowania.

 

 1. Dnia 15 czerwca odbędzie się w Inowrocławiu XIII edycja Parafiady Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Obejmuje ona 3 kategorie: sport, konkurs piosenki i konkurs dotyczący wiedzy religijnej. Konkurencje sportowe: Nordic Walking, biegi przełajowe, pływanie, biegi na stadionie, tenis stołowy, ścianka wspinaczkowa oraz wielobój parafialny. Parafian, którzy chcieliby wziąć udział i reprezentować naszą parafię prosimy o zgłoszenia do księży.

 

 1. Fundacja „Dzieciom po sepsie” zaprasza dzieci z mamami oraz wszystkich sympatyków na IV Edycję Koncertu Charytatywnego z okazji Święta Matki i Dziecka 25 maja (sobota) o godz. 15.00 w Muszli Koncertowej w Inowrocławiu.

 

 1. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do spowiedzi Komunii św.  wielkanocnej osobom, które tego obowiązku jeszcze nie spełniły.

 

 1. Organizatorzy „Różańca za Ojczyznę” serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Inowrocławia codzienne o godzinie 18.30 do Parafii Chrystusa Miłosiernego do uczestnictwa w modlitwie różańcowej.

 

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy do uczestnictwa w dni powszednie w Mszach św. i nabożeństwach.

 

 1. Polecamy uwadze wiernych prasę katolicką.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Stefana Lanicę i Dorotę Jędruszek. Polećmy tych zmarłych i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 19 maja 2019 r.