Ogłoszenia – 2 czerwca 2019 r.

Wniebowstąpienie Pańskie – komunikaty duszpasterskie

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus idzie do Ojca, aby nam przygotować mieszkanie w niebie. Tam wszyscy zdążamy.

 

 1. Dzisiaj o godz. 12.15 uroczystą Mszę św. sekundycyjną wraz z błogosławieństwem prymicyjnym odprawi nasz Praktykant, Neoprezbiter Przemysław Robaszkiewicz. Polecamy Go w modlitwie Bożej Opatrzności.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ codziennie w kościele o godz. 18.00

 

 1. Przygotowanie do bierzmowania grupa I i II w środę o godz. 16.00 w salce pod plebanią.

 

 1. W I czwartek miesiąca Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00. Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 16.00.

 

 1. W sobotę Ksiądz Proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną po rannej Mszy św.

 

 1. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce pod plebanią.

 

 1. Spotkanie ERM-u w sobotę o godz. 10.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwamy na wołaniu o Ducha Świętego modlitwą nowenny w łączności z nabożeństwem o godz. 18.00.

 

 1. Katolickie Stowarzyszenie „Służyć Życiu” zaprasza na  Kujawski Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się w niedzielę, 9 czerwca br. o godz. 15.00 na Skwerze Jana Pawła II w Inowrocławiu i zakończy się festynem rodzinnym przy III LO w Inowrocławiu. Jest to wyjątkowa okazja, aby  zamanifestować  poparcie dla chrześcijańskiej koncepcji życia i rodziny, a także spotkać osoby, które  wyznają te same wartości. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

 1. Polecamy uwadze wiernych prasę katolicką, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Franciszka Żmudę. Polećmy tego zmarłego i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Inowrocław, dn. 2 czerwca 2019 r.