Ogłoszenia – 16 czerwca 2019 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – komunikaty duszpasterskie

 1. Jutro podczas Mszy św. o godz. 17.00 ks. bp Krzysztof Wętkowski udzieli sakramentu bierzmowania w naszej parafii. W związku z tym nie będzie Mszy św. o godz. 18.30.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ w kościele w poniedziałek po Mszy św. o godz. 8.00, od wtorku do czwartku o godzinie 18.00, w piątek i sobotę w łączności z procesją po Mszy św. o godz. 18.30.

 

 1. W środę zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00.

 

 1. W czwartek, 20 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 17.00 i 18.30.

Świętowanie ogólnomiejskie rozpocznie się Mszą św. o godz.11.00 w kościele pw. Zwiastowania NMP. Po Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna ulicami miasta do kościoła garnizonowego. Prosimy o udekorowanie trasy i okien emblematami religijnymi, wszystkich wiernych zapraszamy do publicznego wyznania wiary i wspólnej modlitwy.

 

 1. W Boże Ciało – 20 czerwca o godz. 19.00 w muszli koncertowej w Solankach odbędzie się koncert dziękczynienia pod nazwą „Solannowe Uwielbienie”. Serdecznie zapraszamy do wspólnotowego uwielbienia Boga za dar Jego obecności w Najświętszym Sakramencie.

 

 1. Serdecznie prosimy i zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała i w czasie Oktawy. Próba dla nich odbędzie się we wtorek o godz. 16.00 przy kościele.

 

 1. Procesja w Oktawie Bożego Ciała wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

 

 1. Dekretem ks. Prymasa ks. Neoprezbiter Przemysław Robaszkiewicz, nasz praktykant, został mianowany wikariuszem w Parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Szamocinie. Ks. Przemka pożegnamy w Boże Ciało na Mszy św. o godz. 9.30. Z dniem 1 lipca ks. Prymas odwołuje z naszej parafii ks. Piotra Szcześniaka i mianuje Go wikariuszem w Parafii Nawiedzenia NMP w Chodzieży, w jego miejsce wikariuszem zostaje mianowany ks. Waldemar Kobyliński. Ks. Piotra pożegnamy w niedzielę 30 czerwca.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną.

 

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy do włączenia się w nasze życie liturgiczne.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Renatę Młynkowiak, Stefana Żywockiego i Bożenę Gralik. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Inowrocław, dn. 16 czerwca 2019 r.

Ogłoszenie

Katolicka Szkoła Podstawowa w Inowrocławiu informuje, że trwają zapisy do oddziału zerowego i pierwszej klasy. W pozostałych oddziałach posiadamy pojedyncze wolne miejsca.  Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. Uczniowie klasy ósmej bardzo dobrze zdali egzamin ósmoklasisty.

Wynik egzaminu to: 20% powyżej średniej województwa i 15% powyżej średniej ogólnokrajowej z każdego zdawanego przedmiotu.

Wszelkie informacje o naborze w sekretariacie szkoły.