Ogłoszenia – 23 czerwca 2019 r.

XII Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

 1. Dzisiaj we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce po każdej Mszy św. śpiewamy suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny…”, jako ekspiację za świętokradztwa i profanacje.

 

 1. Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Dzisiaj procesja po Mszy św. o godz. 9.30. W kolejne dni po Mszy św. o godz. 18.30. Na zakończenie Oktawy w czwartek, 27 czerwca, procesja ulicami naszej Parafii. Po Mszy św. o godz.18.30 wyruszymy ulicami Daszyńskiego, Armii Krajowej, Sikorskiego, do Krzyża Tysiącleci, gdzie będzie zakończenie procesji i poświęcenie wianków. O przygotowanie ołtarzy tradycyjnie prosimy: Członków Żywego Różańca przy krzyżu misyjnym, mieszkańców Osiedla przy zbiegu ulic Daszyńskiego i Armii Krajowej, Kościół Domowy przed ulicą Sikorskiego i wspólnoty neokatechumenalne przy Krzyżu Tysiącleci.

 

 1. Serdecznie prosimy i zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji do piątku włącznie. Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy do uczestnictwa w procesji w albach.

 

 1. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe w łączności z Mszą św. wieczorną rozpoczynającą się o godz. 18.30.

 

 1. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

 1. W czwartek wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 6.40 śpiewamy godzinki.

 

 1. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przeżywamy także Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów. Po Mszy św. o godzinie 18.30 procesja wokół kościoła. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W sobotę przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Za ich przyczyną modlimy się w intencji Ojca św. Franciszka. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Piotr, którego polecamy w modlitwach.

 

 1. Piotra pożegnamy w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.15

 

 • Rozpoczęły się wakacje i czas urlopów, tak planujmy czas, by nigdy nie zabrakło go na udział we Mszy św. niedzielnej i świątecznej oraz na codzienną modlitwę.

 

 • W czwartek po południu biuro parafialne

 

 • Kandydaci do bierzmowania z klas VII niech dostarczą indeksy do zakrystii do niedzieli 30 czerwca.

 

 1. Chorych w domach odwiedzimy z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę 29 czerwca, po rannej Mszy św.

 

 • Osoby, które nie odebrały jeszcze zdjęć z I Komunii św. proszone są o kontakt w zakrystii.

 

 • Młodzież, która w ubiegły poniedziałek przyjęła sakrament bierzmowania może w zakrystii odebrać dzienniczek. Tam można też złożyć zamówienie na kupno płyty ze zdjęciami z uroczystości.

 

 • Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św., nabożeństwach i adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Bożego Ciała.

 

 • W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Łukasza Niemca i Zdzisława Dąbrowskiego. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Inowrocław, dn.  23 czerwca 2019 r.