Ogłoszenia – 30 czerwca 2019 r.

XIII Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

 1. Dziękujemy osobom, które przygotowały procesję i ołtarze na zakończenie oktawy Bożego Ciała ulicami naszej parafii, także tym, które udekorowały okna swoich mieszkań na trasie procesji. Szczególne podziękowania dziewczynkom, które sypały kwiatki, Liturgicznej Służbie Ołtarza, pocztom sztandarowym, paniom noszącym obraz, panom noszącym baldachim i prowadzącym kapłana, całej służbie liturgicznej i wszystkim, którzy wzięli udział we wspólnym uczczeniu Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

 

 1. Ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ dzisiaj w kościele o godz. 18.00.

 

 1. Trwają wakacje i urlopy, pamiętajmy o bezpiecznym wypoczynku i o wierności praktykom religijnym. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich pracujących.

 

 1. Od 1 lipca ulega zmianie porządek Mszy św. w dni powszednie; nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i 18.30 a w to miejsce jedna o godz. 19.00. W niedziele bez zmian tj. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.15, 17.00 i 18.30.

 

 1. W miesiącu lipcu i sierpniu ulegną zmianie godziny otwarcia biura parafialnego: we wtorek, środę, czwartek i sobotę w godz. 9.00 do 10.00, dodatkowo czwartek od 18.00-19.00.

 

 1. W I czwartek miesiąca. Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

 

 1. Pierwszy piątek miesiąca – spowiedź pół godziny przed porannymi Mszami św. i od godz. 18.00; nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 19.00.

 

 1. Pierwsza sobota miesiąca – o godz. 6.40 śpiewamy godzinki, nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 7.00.

 

 1. Jak zapowiadaliśmy wcześniej posługę wikariusza w naszej parafii kończy ks. Piotr Szcześniak. Dziękujemy za te cztery lata gorliwej pracy i życzymy wielu Bożych łask w nowej placówce duszpasterskiej.

 

 1. Z dniem jutrzejszym posługę wikariusza rozpocznie w naszej wspólnocie ks. Waldemar Kobyliński a roczną praktykę dk. Ryszard Trzaskawka.

 

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy do włączenia się w nasze życie liturgiczne.

 

 1. Polećmy wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Inowrocław, dn. 30 czerwca 2019 r.