Ogłoszenia – 28 lipca 2019 r.

XVII Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

 1. Trwają wakacje i urlopy, pamiętajmy o bezpiecznym wypoczynku i o wierności praktykom religijnym. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich pracujących.

 

 1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii:
  1. poniedziałek – wspomnienie św. Marty
  2. środa – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli
  3. czwartek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, wielkiego czciciela Matki Najświętszej. W ten dzień przypada tez kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Modlimy się za wszystkie ofiary i za naszą Ojczyznę
  4. piątek – możliwość dostąpienia odpustu zupełnego Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami i pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego

 

 1. W I czwartek miesiąca Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

 

 1. Pierwszy piątek miesiąca – spowiedź rano pół godziny przed Mszą św. i od godz. 18.00, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 19.00.

 

 1. Pierwsza sobota miesiąca – o godz. 6.40 śpiewamy godzinki, nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 7.00. Ks. Konrad odwiedzi swych chorych po rannej Mszy św.

 

 1. Witamy serdecznie wszystkich gości, kuracjuszy i sympatyków naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy w tygodniu do wspólnej modlitwy, na Msze św., nabożeństwa i do osobistej adoracji Pana Jezusa przez cały dzień w kaplicy Bożego Ciała.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Jerzego Maleja i Katarzynę Gracz. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Inowrocław, dn. 28 lipca 2019 r.