Ogłoszenia – 11 sierpnia 2019 r.

XIX Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

 1. W tym tygodniu w liturgii:
  1. Środa – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego
  2. Sobota – wspomnienie św. Jacka – tego dnia imieniny obchodzą nasi organiści. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 

 1. We wtorek 13-ty dzień miesiąca, na godz. 20.00 zapraszamy do kościoła na nabożeństwo fatimskie.

 

 1. W czwartek, 15. sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, tradycyjnie zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. W tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Św. i powstrzymania się od prac niekoniecznych. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę, podczas których poświęcimy wianki, kwiaty, zioła i pierwociny ziemi. Tego dnia przeżywamy także kolejną rocznicę Cudu nad Wisłą, modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. O godz. 7:10 śpiewamy godzinki.

 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na składkę inwestycyjną.

 

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Naszych Parafian a także gości zapraszamy także w dni powszednie na Msze św., nabożeństwa i do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Bożego Ciała.

 

 1. Polecamy uwadze wiernych prasę katolicką, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Jerzego Piotrowskiego i Pawła Agaciaka. Polećmy tych zmarłych i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Inowrocław, dn. 11 sierpnia 2019 r.