Ogłoszenia – 1 września 2019 r.

XXII Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

 1. Dzisiaj przypada rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o poległych w obronie Ojczyzny, walczących na różnych frontach o jej niepodległość i o wszystkich ofiarach wojny.

 

 1. Od poniedziałku, po przerwie wakacyjnej, wracamy w dni powszednie do porządku Mszy św. od poniedziałku do piątku o godz. 7.00; 8.00; 17.00 i 18.30; a w soboty o godz. 7.00; 8.00 i 18.30.

 

 1. Dnia 2 września rozpoczyna się nowy rok szkolny 2019/2020. Niech rozpocznie się modlitwą wypraszającą potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla młodzieży o godz. 8.00, a dla dzieci o godz. 17.00, na tej mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieciom rozpoczynającym naukę.

 

 1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII SP w piątek na Mszy św. o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa.

 

 1. W zakrystii można już odbierać formularz zgłoszenia dziecka do I Komunii św. na rok szkolny 2019/2020, który jest wymagany do rozpoczęcia przygotowania w naszej parafii.

 

 1. I czwartek miesiąca, modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

 

 1. I piątek miesiąca, spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież po wieczornej Mszy św.

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 6.40 śpiewamy Godzinki a po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Księża po rannej Mszy udają się do chorych z posługą sakramentalną.

 

 1. W sobotę na godz. 7.00 zapraszamy na mszę św. osoby, które trwają w modlitwie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

 1. W dniach od 7 do 14 września w Kaplicy Bożego Ciała odbędzie się siedmiodniowa, nieprzerwana adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich zatroskanych o dobro naszego miasta i ojczyzny do włączenia się w tę modlitwę. Szczegóły i kontakt organizacyjny na afiszu.

 

 1. W najbliższą niedzielę (8 września) na Mszy św. o godz. 9.30 przeżyjemy parafialne dziękczynienie za żniwa; rozpoczniemy je procesją z wieńcami i złożeniem ich przy ołtarzu. Pobłogosławimy chleb z tegorocznych zbiorów, którym podzielimy się po Eucharystii.

 

 1. W środę o godz. 19.15 na plebanii spotkanie katechetów uczących na terenie naszej parafii.

 

 1. Studium Muzyki Kościelnej naszej Archidiecezji rozpoczyna kolejny rok działalności dnia 14. września o godz. 9.00 w gmachu Konwiktu przy Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie, ul. Seminaryjna 2a. Szkoła ta kształci organistó Kandydaci na I rok nauki są proszeni o skontaktowanie się z ks. dr. Dariuszem Sobczakiem – dyrektorem SMK pod nr tel. 691-030-513 i przybycie na pierwsze zajęcia dnia 14. września o godz. 8.30.

 

 1. Przy parafii Zwiastowania NMP w Inowrocławiu organizowany jest wyjazd do Włocławka w ramach modlitwy POLSKA POD KRZYŻEM. Spotkanie organizacyjne 4 września o godz. 18.45 w Domu Parafialnym „Zwiastun”, ul. Plebanka 18.

 

 1. Witamy serdecznie wszystkich, którzy przybyli na teren naszej parafii. Parafian, kuracjuszy i gości zapraszamy do wspólnej modlitwy i zachęcamy do włączenia się w Jerycho Różańcowe.

 

 1. Polecamy uwadze wiernych prasę katolicką.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Małgorzatę Polińską, Krystiana Fabiszaka i Tomasza Kurzydłowskiego. Polećmy tych zmarłych i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Inowrocław, dn. 1 września 2019 r.