Ogłoszenia – 8 września 2019 r.

XXIII Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

  1. Za tydzień rozpoczyna się IX Tydzień Wychowania pod hasłem Nauczycielu, gdzie mieszkasz?

 

  1. W zakrystii można już odbierać formularz zgłoszenia dziecka do I Komunii św. na rok szkolny 2019/2020, który jest wymagany do rozpoczęcia przygotowania w naszej parafii.

 

  1. W czwartek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, o godz. 6.40 śpiewamy godzinki. Parafia Imienia NMP w Inowrocławiu „Ruina” zaprasza do świętowania Imienin  Madonny Uśmiechniętej całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz.18:00 Msza św. odpustowa pod przewodnictwem bp. Bogdana Wojtusia. W niedzielę 15 września na parkingu przed bazyliką od godz. 14:00 festyn rodzinny.

 

  1. W piątek 13-ty dzień miesiąca, na godzinę 20.00 zapraszamy do kościoła na nabożeństwo fatimskie.

 

  1. W sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W kościele Krzyża Świętego doroczny odpust, suma odpustowa o godz. 18.00.

 

  1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć ks. Wiaczesława Adamowicza z Białorusi, który podczas Mszy św. będzie głosił słowo Boże a po Mszach św. zbierał ofiary na odbudowę kościoła.

 

  1. Spotkanie kręgu biblijnego w czwartek o godz. 17.30 w salce.

 

  1. Spotkanie w ramach duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce .

 

  1. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w sobotę o godz. 10.00.

     10. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.00 w kościele.

11.Witamy serdecznie wszystkich, którzy przybyli na teren naszej parafii. Wszystkich parafian, kuracjuszy i gości zapraszamy do wspólnej modlitwy i do włączenia się w Jerycho Różańcowe, które trwa dzień i noc do soboty.

12.Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną.

13. Młodzież zapraszamy na Diecezjalne Spotkanie Młodych z okazji święta św. Stanisława Kostki, które odbędzie się w sobotę 21 września we Wrześni. Wyjazd o godz. 10.00 powrót ok. 21.30. W programie m.in.: spotkania z gośćmi, świadectwa, koncert Siewców Lednicy i Eucharystia. Zapisy wyłącznie przez formularz elektroniczny do 18 września (link do zapisów: https://link.do/gQQap ).

14. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i zaproszeniem skierowanym przez Księdza Prymasa, w dniu 6 października organizujemy Archidiecezjalną Pielgrzymkę na Jasną Górę. Celem naszego pielgrzymowania będzie zaproszenie Matki Bożej do nawiedzenia naszej Archidiecezji  w  znaku Kopii Cudownego Obrazu.

Plan Archidiecezjalnej Pielgrzymki:

Niedziela 6 października 2019 r.

Godz. 19.00 – Konferencja (miejsce podane zostanie w późniejszym czasie)

Godz. 21.00 – Apel Jasnogórski

Od godz. 21.30 – 23.30 – czuwanie prowadzone przez naszą Archidiecezję

Godz. 24.00 – uroczysta Msza Święta

Ok. godz. 1.30 – Zakończenie czuwania, wyjazd w drogę powrotną.

Wyjazd  w niedzielę 06 październik o godz. 14.oo, powrót do godz. 7.oo. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy w zakrystii.

15.Polecamy uwadze wiernych prasę katolicką.

16. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Salomeę Doligałę. Polećmy tę zmarłą i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Inowrocław, dn. 8 września 2019 r.