Ogłoszenia – 13 października 2019 r.

XXVIII Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

 1. Dzisiaj Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Przy kościele będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

 1. Dzisiaj w łączności z różańcem o godz. 18.00 ostatnie nabożeństwo fatimskie.

 

 1. Trwamy w Miesiącu Różańcowym. Odpowiadajmy gorliwie na zaproszenie do wspólnotowego odmawiania różańca. Nabożeństwa różańcowe w kościele codziennie o godz.18.00. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.30. W październikowe niedziele śpiewamy Godzinki o godz. 7.10.

 

 1. We wtorek Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do środy rana w intencji o ciągłe nawrócenie się nas samych i wszystkich Polaków.

 

 1. Spotkanie kręgu biblijnego w czwartek o godz. 17.15 w salce.

 

 1. Spotkanie  duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce.

 

 1. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. z klasy IIIb ze SP nr 14 w sobotę o godz. 9.30 w salce.

 

 1. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w sobotę o godz. 10.30.

 

 1. Od poniedziałku 14 października rozpoczną się w naszej parafii katechezy neokatechumenalne. Odbywać się będą w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19:15, po wieczornej mszy św. w salce pod plebanią. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. W sobotę, 19 października, pod hasłem: „Anioły z różnych stron świata”, odbędą się kolejne Warsztaty Misyjne, na które zapraszamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym.  Spotkanie odbędzie się w salce pod plebanią,  w godz. od 12-14.  Obok informacji ze świata misyjnego nie zabranie  ciekawych atrakcji  oraz czasu na kreatywne tworzenie.  Serdecznie zapraszamy!

 

 1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć Ojca Oblata, który wygłosi słowo Boże, a po mszy św. rozprowadzać będzie kalendarze misyjne.

 

 1.  We wtorek, 15 października, przypada Dzień Dziecka Utraconego. W związku z tym o godz. 10.00 na cmentarzu komunalnym pogrzeb dzieci przedwcześnie utraconych, a o godz. 19.00 w kaplicy szpitalnej Msza św. w intencji rodziców i rodzin tych dzieci. Do wspólnej modlitwy zaprasza ks. kapelan Romuald Karmoliński.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary składane dziś na składkę inwestycyjną i do puszek na Fundusz stypendialny Dzieła Nowego Tysiąclecia.

 

 1. Zapraszamy  wszystkich chętnych mężczyzn do wspólnej modlitwy tzw. Męskiego Różańca. Wierzymy, że rolą mężczyzn w Bożym zamyśle jest ochrona na życie wieczne wszystkich tych, których Bóg podarował im  tu na ziemi. Tak jak święty Józef, tak i mężczyźni mają zadanie bronić świętości swoich rodzin i bliskich. Chcemy czynić to razem, we wspólnocie mężczyzn. W tej jedności będziemy umacniać  męską tożsamość i męskie cnoty. Różaniec  będziemy  wspólnie odmawiać w każdą środę o godz. 20:30 począwszy od 16 października w inowrocławskiej bazylice Imienia NMP.

 

 1. Dnia 21 października 2019 r. o godz. 18.00 w parafii pw. „Chrystusa Miłosiernego” w Inowrocławiu odprawiona zostanie Msza św. w intencji TRZEŹWOŚCI NARODU POLSKIEGO i WYZWOLENIA Z WSZELKICH ZNIEWOLEŃ z udziałem członków i kandydatów Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, oraz uczestników Ruchu Światło-Życie. Po Mszy Św. Nabożeństwo Różańcowe i dla zainteresowanych spotkanie w Sali Maryjnej.

 

 1. Ks. Adam Głowski, rezydent przy inowrocławskiej bazylice, organizuje we wrześniu 2020 r. pielgrzymkę do Paryża-Lourdes i La Salette. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy na Msze św. i nabożeństwa różańcowe.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 • W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Leszka Kujawę, Ryszarda Głowickiego, Józefa Kusznira, Mariana Kieraja i Kazimierę Sendecką. Polećmy tych zmarłych i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 13 października 2019 r.