Ogłoszenia – 20 października 2019 r.

XXIX Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

 1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W naszej parafii gościmy Ojca Oblata, który po Mszy św. będzie rozprowadzał kalendarze misyjne.
 2. Nabożeństwa różańcowe w kościele codziennie o godz.18.00. Dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.30. W październikowe niedziele śpiewamy Godzinki o godz. 7.10.
 3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. (dzieci z wszystkich pozostałych klas i szkół) w sobotę o godz. 9.00.
 4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy o uporządkowanie grobów i składowanie śmieci w wyznaczonym miejscu. Formą miłości i wdzięczności za naszych drogich zmarłych jest modlitwa. W biurze parafialnym lub zakrystii można składać wymienianki jednorazowe, które będą w połączeniu z modlitwą różańcową w pierwsze dni listopada, a także wymienianki roczne, które będą w każdą niedzielę przed sumą. Zachęcamy do tej tradycyjnej modlitwy za zmarłych.
 5. Zapraszamy do słuchania katechez neokatechumenalnych o godz. 19.15, po wieczornej Mszy św. w poniedziałki i czwartki salce pod plebanią.
 6. Ze względu na konferencję dekanalną kapłanów w najbliższą sobotę biuro parafialne będzie nieczynne.
 7. „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia  i na składkę inwestycyjną.
 8. Młodzież zaprasza na Różaniec Młodych w kościele Św. Krzyża w czwartek 24 października o godz. 19:00.
 9. Małżeństwa, rodziny oraz wszystkich, którym nie są obojętne sprawy polskich rodzin zapraszamy na festyn ewangelizacyjny, który odbędzie się 26 października br., w godz. 17.00-20.00, w hali widowiskowo-sportowej GOSiR w Gnieźnie przy ul. Sportowej 3. Wstęp wolny. Wydarzenie odbywa się w ramach V Kongresu Nowej Ewangelizacji pod hasłem „Radość miłości”, który poświęcony jest sprawom rodziny. Więcej informacji na www.radoscmilosci.org
 10. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy na Msze św. i nabożeństwa różańcowe.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 12. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Leszka Musialika i Marię Tokarz Polećmy tych zmarłych i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Inowrocław, dn. 20 października 2019 r.