Ogłoszenia – 27 października 2019 r.

XXX Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

  1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za Jego obecność pośród nas w parafialnej świątyni.

 

  1. Nabożeństwa różańcowe w kościele do czwartku włącznie o godz.18.00. Dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.30.

 

  1. W piątek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych, czyli ludziach, którzy dostąpili już łaski nieba. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie w Domu Ojca. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Odwiedzenie cmentarza nie zwalnia nas z tego obowiązku. W naszym kościele Msze św. o 7.00; 8.00; 9.30 i 18.30. Na naszym cmentarzu procesja żałobna o godz. 12.30 a po niej Msza św. z Uroczystości Wszystkich Świętych.

 

  1. W sobotę, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00; 8.00; i 18.30. Msza św. na cmentarzu o godz. 11.00. Biuro parafialne nieczynne.

 

  1. Trwamy na modlitwie za naszych zmarłych. Od 2-8 listopada o godz. 18.00 różaniec z wymieniankami jednorazowymi. Można je jeszcze składać, podobnie jak wymienianki roczne, które będą w każdą niedzielę przed sumą.

 

  1. Z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych można zyskać odpusty: w dniach od 1-8 listopada można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. W dzień Zaduszny można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych za nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie w nich Modlitwy Pańskiej i wyznania wiary.

 

  1. W dniach 1-2 listopada członkowie Towarzystwa Miłośników Miasta Inowrocławia przeprowadzą przy inowrocławskich cmentarzach zbiórkę publiczną. Zebrane datki zostaną przeznaczone na renowację nagrobków zasłużonych Inowrocławian.

 

  1. W czwartek, 31 października, odbędzie się Noc Świętych. Rozpoczęcie o godz. 19.30 w kościele pw. Zwiastowania NMP. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy na Msze św., nabożeństwa i do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Bożego Ciała.

 

  1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Wiktorię Kopeć, Piotra Nitza i Leszka Perlikowskiego. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Inowrocław, dn. 27 października 2019 r.