Ogłoszenia – 10 listopada 2019 r.

XXXII Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w Sudanie Południowym.

 

 1. W poniedziałek przypada Święto Niepodległości, modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.00; 8.00; 17.00 i 18.30. O godzinie 10.30 w kościele Zwiastowania NMP Msza święta za Ojczyznę pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego. Pamiętajmy, aby z okazji Święta Niepodległości udekorować nasze domy flagami narodowymi.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours
  • wtorek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • środa – wspomnienie pierwszych męczenników Polski
  • sobota – wspomnienie Matki Bożej Ostrobramskiej, o godz. 6.40 godzinki

 

 1. Zapraszamy na katechezy dorosłych i młodzież w poniedziałki i czwartki na godz. 19.00 do salki pod plebanią.

 

 1. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.15.

 

 1. Spotkanie Kręgu biblijnego w czwartek o godz. 17.15 w salce.

 

 1. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00.

 

 1. Spotkanie uczestników autokarowej pielgrzymki do Wilna odbędzie się w sobotę, 16 listopada. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary na składkę inwestycyjną i do puszek.

 

 1. Parafia Imienia NMP zaprasza na rekolekcje z salezjaninem ks. Dominikiem Chmielewskim pod hasłem: „Eucharystia najskuteczniejsza modlitwa” od niedzieli 17 listopada do środy 20 listopada. Program na plakacie.

 

 1. Od 22 listopada na ekranie KINOMAX w Inowrocławiu emitowany będzie głośny film pt. NIEPLANOWANE, obraz dotyczący aborcji. W zakrystii można zapisać się na tzw. bilety otwarte w specjalnej cenie 17 zł. Będą one ważne przez 2 tygodnie. Bilet będzie można realizować także indywidualnie, w dowolny dzień.

 

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy na Msze św., nabożeństwa i do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Bożego Ciała.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Henryka Kozłowskiego i Mirosława Świercza. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Inowrocław, dn. 10 listopada 2019 r.