Ogłoszenia – 24 listopada 2019 r.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – komunikaty duszpasterskie

 1. W dzisiejszą Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata uświadamiamy sobie, że Chrystus jest Panem i Królem całego stworzenia; że wszystko ma swój początek i swoje ukoronowanie w Chrystusie.

 

 1. Witamy w naszej parafialnej wspólnocie Siostrę Dominikankę z wolontariuszami z Mielżyna. Po Mszy św. przed kościołem można wesprzeć ofiarą ich działalność.

 

 1. W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu, rozpoczniemy nowy rok kościelny pod hasłem Wielka tajemnica wiary. Już dziś przypominamy, że roraty będą w środy i soboty o godz. 6.30 w pozostałe dni powszednie o godz. 17.00.

 

 1. Spotkanie kręgu biblijnego w czwartek o godz. 17.15 w salce pod plebanią.

 

 1. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce.

 

 1. Spotkanie ERM-u w sobotę o godz. 9.30.

 

 1. W sobotę 30 listopada odbędą się kolejne Warsztaty Misyjne, na które zapraszamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym.  Spotkanie odbędzie się w salce pod plebanią,  w godz. od 12-14.

 

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy w tygodniu na Msze św. i nabożeństwa odprawiane w naszej świątyni.

 

 1. W sobotę w Katedrze Gnieźnieńskiej będą sprawowane I Nieszpory adwentowe (godz. 15.30). Wspólna modlitwa będzie również uroczystym rozpoczęciem duchowego przygotowania Archidiecezji przed Nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Do naszych codziennych intencji dołączmy i tę – o dobre przygotowanie do Nawiedzenia.

 

 1. Po raz drugi chcemy włączyć się w dzieło Fundacji Dziedzictwo Kresowe, by wspomóc w okresie przedświątecznym środowiska polskie na Ukrainie. Fundacja odbierze zebrane dary 9 grudnia i swoim transportem dostarczy je do Lwowa. W produktach chodzi o takie dary, które szybko się nie psują i nie wymagają ciągłego przechowywania w niskiej temperaturze. Mogą to być: cukier, mąka, olej, słodycze, kasze, konserwy rybne i mięsne, dżemy, proszek do prania. Od przyszłej niedzieli można je dostarczać do zakrystii.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Jadwigę Buczkowską, Janinę Lewandowską, Mieczysławę Stachowiak i Janinę Szydłowską. Polećmy te zmarłe i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Inowrocław, dn. 24 listopada 2019 r.