Ogłoszenia – 1 grudnia 2019 r.

I Niedziela Adwentu – komunikaty duszpasterskie

 1. Dziś I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. W Kościele w Polsce będziemy go przeżywać pod hasłem Wielka tajemnica wiary . Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do Bożego Narodzenia, a jednocześnie kieruje nas ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Pana na końcu dziejów. Niech ten okres będzie czasem naszego czuwania i trwania przy Bogu. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na modlitwę jutrzni o godz. 5.45 do salki.

 

 1. Adwentowe Msze św. ku czci Matki Bożej czyli RORATY będą w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godz. 17.00 zaś w środy i soboty o godz. 6.30 /nie będzie wtedy Mszy św. o godz.7,00/. Serdecznie zapraszamy. Zachęcamy do przychodzenia z lampionami, które rozświetlają ciemności i głoszą światu przyjście Pana. Dzieci podczas rorat będą otrzymywać kolejne części wyklejanki.

 

 1. I czwartek miesiąca – Jerycho Różańcowe w intencji nowych powołań i o uświęcenie kapłanów przez całą dobę od godz. 7.00.

 

 1. Krąg biblijny w czwartek o godz. 17.15 w salce pod plebanią.

 

 1. I piątek miesiąca – spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 16.00. Adoracja prowadzona przez młodzież po wieczornej Mszy św.

 

 1. I sobota miesiąca – o godz. 6.10 śpiewamy godzinki, po Mszy św. o godz. 6.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Po rannej Mszy św. kapłani udają się z posługą sakramentalną do chorych.

 

 1. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.30 w kościele.

 

 1. Za tydzień Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 7.10 śpiewamy Godzinki.

 

 1. W sobotę podczas Mszy św. roratniej możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy, która jest czynnym włączeniem się w obronę życia poczętego.

 

 1. W niedzielę, 8 grudnia, na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy medaliki dzieciom pierwszokomunijnym.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę święcimy opłatki, które można będzie nabyć w zakrystii i biurze parafialnym.

 

 1. Są także do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Za wsparcie tego dzieła składamy serdeczne podziękowania staropolskim: Bóg zapłać.

 

 1. W przyszłą niedzielę przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

 

 1. Nasza parafia włącza się w akcję zbiórka żywności o długim terminie ważności dla Polaków mieszkających na Ukrainie. Akcję przeprowadza Fundacja Dziedzictwa Kresowego. Dary można przynosić do zakrystii. Fundacja odbierze je 9 grudnia i swoim transportem dostarczy do Lwowa. Bóg zapłać za każdy dar.

 

 1. Katolicka Szkoła Podstawowa wraz z oddziałem przedszkolnym zaprasza na drzwi otwarte, które odbędą się 8 grudnia. Rozpocznie je Msza św. o godz. 11.00 w kościele p.w. św. Królowej Jadwigi a po niej spotkanie w szkole, gdzie między innymi będzie można obejrzeć przedstawienie i wziąć udział w warsztatach.

 

 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy na Msze św. i nabożeństwa odprawiane w naszej świątyni.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Polećmy wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

Inowrocław, dn. 1 grudnia 2019 r.