Ogłoszenia – 8 grudnia 2019 r.

II Niedziela Adwentu – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – komunikaty duszpasterskie

 1. W dzisiejszą, II niedzielę adwentu, przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dziś modlimy się i wspieramy Kościół na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary do puszek na ten cel.

 

 1. Msze św. ku czci Matki Bożej RORATY w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.00 zaś w środę i sobotę o godz. 6.30.

 

 1. Poranna modlitwa Kościoła – Jutrznia jest odmawiana codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 w salce pod plebanią.

 

 1. Przygotowanie do bierzmowania w czwartek po roratach w salce pod kościołem.

 

 1. Krąg biblijny w czwartek o godz. 17.15 w salce.

 

 1. Duszpasterstwo młodzieży w piątek o godz. 19.00.

 

 1. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w sobotę o godz. 10.30 w kościele (wszystkie grupy).

 

 1. Spotkanie ERM-u w sobotę o godz. 9.30.

 

 1. Poświęcone opłatki a także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć w zakrystii a dzisiaj także przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Nasza parafialna spowiedź adwentowa odbędzie w czwartek, 19 grudnia, w godz. 11.15-12.00; 15.30-17.00 i 18.00-18.30. Zaplanujmy sobie czas na spowiedź, abyśmy z czystym sercem przeżywali Święta Bożego Narodzenia.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na składkę inwestycyjną, oraz za żywność dla naszych rodaków z Ukrainy.

 

 1. Witamy serdecznie wszystkich gości i kuracjuszy. Niech czas adwentu przeżywany w naszej wspólnocie parafialnej pomoże dobrze przygotować się duchowo na przyjście Pana.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Urszulę Matuszak, Ewę Kostecką, Wandę Głuszkowską i Teresę Krawczyk. Polećmy te zmarłe i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Inowrocław, dn. 8 grudnia 2019 r.