Ogłoszenia – 15 grudnia 2019 r.

III Niedziela Adwentu – komunikaty duszpasterskie

 1. Dziś już III Niedziela Adwentu, Niedziela Gaudete Radujcie się, nazwa pochodzi od pierwszych słów antyfony na wejście „Gaudete in Domino” (radujcie się w Panu); radujemy się, że już blisko jest przyjście Pana. Oby nas zastał czuwających i przygotowanych.

 

 1. W poniedziałek na roratach o godz. 17.00 będziemy w naszym kościele gościli harcerzy z Betlejemskim Światłem Pokoju. Po Mszy św. nastąpi przekazanie Światła delegacjom z Pomorza i Kujaw, gościom i mieszkańcom.

 

 1. We wtorek Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do środy rana w intencji o ciągłe nawrócenie się nas samych i wszystkich Polaków.

 

 1. Nasza parafialna spowiedź adwentowa odbędzie w czwartek, 19 grudnia, w godz. 11.15-12.00; 15.30-17.00 i 18.00 – 18.30. Zaplanujmy sobie czas na spowiedź, abyśmy z czystym sercem przeżywali Święta Bożego Narodzenia.

 

 1. W związku ze spowiedziami biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko do południa.

 

 1. Msze św. ku czci Matki Bożej RORATY w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.00 zaś w środę i sobotę o godz. 6.30.

 

 1. Poranna modlitwa Kościoła – Jutrznia jest odmawiana codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 w salce pod plebanią.

 

 1. Opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć przy wyjściu z kościoła.

 

 1. W sobotę po rannej Mszy św. kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych w domach.

 

 • Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości, kuracjuszy i sympatyków naszego kościoła. Niech czas adwentu przeżywany w naszej wspólnocie parafialnej pomoże dobrze przygotować się duchowo na przyjście Pana.

 

 • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 • W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Barbarę Grol, Urszulę Kłóskiewicz i Bolesławę Mrugalską. Polećmy te zmarłe i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

Inowrocław, dn. 15 grudnia 2019 r.