Ogłoszenia – 22 grudnia 2019 r.

IV Niedziela Adwentu – komunikaty duszpasterskie

 1. Dziś już IV Niedziela Adwentu, ostatnie chwile adwentowego czuwania. To szczególna okazja, by postawić sobie pytanie jak wykorzystałem ten dany mi od Boga czas i czy już pojednałem się z Bogiem i bliźnimi.

 

 1. Ostatnie roraty w poniedziałek o godzinie 17.00.

 

 1. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą o godz. 7.00 i 00. Na mszy św. o godz. 7.00 zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego przez tych, którzy rozpoczynali ją w święto Zwiastowania. To dzień imienin długoletniego proboszcza naszej parafii ks. Adama Fabianowskiego, polecajmy go w naszych modlitwach.

 

 1. Wieczerzę wigilijną przeżyjmy zgodnie z tradycją zachowując wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przygotujmy stół wigilijny z wszystkimi pięknymi zwyczajami. Wieczorem zasiadając do wigilijnej wieczerzy rozpocznijmy ją od odczytania fragmentu Ewangelii według św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, pomódlmy się wspólnie i łamiąc się opłatkiem pojednajmy się ze sobą i okazujmy sobie życzliwość. Poświęćmy też czas na wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

 

 1. O północy tradycyjna Pasterka. Pragniemy dołączyć do tych, którzy za wezwaniem aniołów pierwsi przybyli do Jezusa, aby oddać Mu pokłon. Ofiary z tej Mszy św. przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.

 

 1. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego.

 

 1. Po Mszy św. można nabyć jeszcze opłatki przed kościołem.

 

 1. Kolędę rozpoczniemy od soboty 28 grudnia: Kruśliwiec, ul. Pakoska, Osiedle i Szosa Bydgoska.

 

 1. Adam z parafii Imienia NMP organizuje we wrześniu 2020 r. pielgrzymkę do Paryża, Lourdes i La Salette. Szczegóły na plakacie.

 

 • Polecamy uwadze wiernych prasę katolicką, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

 

 • W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Łucję Walczak i Ireneusza Steciuka. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Inowrocław, dn. 22 grudnia 2019 r.