Ogłoszenia – 23 lutego 2020 r.

VII Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

 1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 17.00 i 18.30. W Środę Popielcową biuro parafialne nieczynne.

 

 1. W środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie ma żadnej dyspensy dla nikogo. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest „czasem zakazanym” dla wszelkich zabaw, imprez i dyskotek.

 

 1. W przeżyciu Wielkiego Postu mają nam pomóc nabożeństwa pasyjne:
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.00
  • Droga Krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 8.00, o godz. 18.00 (następnie Msza św.) a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.

 

 1. Pierwszy piątek Wielkiego Postu jest Dniem modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich.

 

 1. W najbliższą sobotę z powodu dnia skupienia dla kapłanów biuro parafialne będzie nieczynne.

 

 1. Spotkanie kręgu biblijnego w czwartek o godz. 17.15 w salce pod plebanią.

 

 1. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00.

 

 1. W dniach od 15 do 19 lipca br. Organizowana jest pielgrzymka do Wilna i Kłajpedy. Spotkanie zainteresowanych osób odbędzie się w sobotę 29 lutego o godz. 11.00 w salce pod kościołem. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 665753380.

 

 1. Instytut Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu zaprasza na wykład p. Edmunda Mikołajczaka pt. „Związki Prymasa Józefa Glempa z rodzinnymi Kujawami”. Wydarzenie będzie miało miejsce 26 lutego br. o godz. 11:00 w Instytucie Prymasa Józefa Glempa, pl. Klasztorny 2. Wstęp wolny.

 

 1. Witamy wszystkich gości i kuracjuszy i zapraszamy także w dni powszednie na Msze św., nabożeństwa i do osobistej adoracji Pana Jezusa w kaplicy Bożego Ciała.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Zofię Sarbinowską i s. Władysławę. Polećmy te zmarłe i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 23 lutego 2020 r.