Ogłoszenia – 1 marca 2020 r.

I Niedziela Wielkiego Postu – komunikaty duszpasterskie

Rozpoczęliśmy Wielki Post. Niech ten okres pomaga nam w pogłębionej praktyce modlitwy, postu i jałmużny.

 1. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwa pasyjnych w naszej parafii:
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.00 (ofiary zbierane podczas nabożeństwa przeznaczone będą na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego)
  • Droga Krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 8.00, o godz. 18.00 (następnie Msza św.) a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.

 

 1. Modlitwa Jutrzni – porannej części Liturgii Godzin codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 w salce.

 

 1. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce pod plebanią.

 

 1. Krąg biblijny w czwartek o godz. 17.15 w salce.

 

 1. I czwartek miesiąca – Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów.

 

 1. I piątek miesiąca, spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 16.00.

 

 1. I sobota miesiąca, o godz. 6.40 Godzinki, po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Po rannej Mszy św. Kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. O godz. 20.30 kolejne spotkanie w ramach Nowenny Przygotowującej do Nawiedzenia Matki Bożej w Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego.

 

 1. Zachęcamy do włączenia się w sztafetę modlitwy w intencji dobrego przygotowania duchowego naszej parafii do Nawiedzenia Matki Bożej. Szczegóły w zakrystii lub w biurze parafialnym.

 

 1. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.00.

 

 • W przyszłą niedzielę przypada „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. We wszystkich kościołach przeprowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek na potrzeby polskich misjonarzy.

 

 • Witamy wszystkich gości i kuracjuszy i zapraszamy także w dni powszednie na Msze św., nabożeństwa i do osobistej adoracji Pana Jezusa w kaplicy Bożego Ciała.

 

 • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 • W tym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Janusza Śliwickiego, Waldemara Olszewskiego, Patryka Roszczyka, Zdzisławę Siemianowską i Cezarego Rybarczyka. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Inowrocław, dn. 1 marca 2020 r.