Ogłoszenia – 8 marca 2020 r.

II Niedziela Wielkiego Postu – komunikaty duszpasterskie

 1. Dzisiaj przypada „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. Bóg zapłać za ofiary do puszek na potrzeby polskich misjonarzy.

 

 1. Niech uczestnictwo w nabożeństwach pasyjnych pomoże nam jak najlepiej przeżyć czas Wielkiego Postu. W naszej parafii:
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16,00
  • Droga Krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 8.00, o godz. 18.00 (następnie Msza św.) a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.

 

 1. Modlitwa Jutrzni – porannej części Liturgii Godzin codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 w salce.

 

 1. Spotkanie Żywego Różańca w środę o godz. 17.15 w salce pod kościołem.

 

 1. Spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania w czwartek o godz. 17.15 w salce pod kościołem.

 

 1. Krąg biblijny w czwartek o godz. 17.15 w salce.

 

 1. W piątek przypada siódma rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się tego dnia szczególnie w intencji Ojca św. i Jego posługi.

 

 1. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz. 19.00 w salce pod plebanią.

 

 1. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.00.

 

 1. Od wtorku w łączności z każdą Mszą św. rozpoczniemy nowennę do św. Józefa, przed uroczystością odpustową ku czci naszego Patrona, którą będziemy celebrować w czwartek 19 marca o godz. 18.00.

 

 1. Witamy wszystkich gości i kuracjuszy przybyłych na teren naszej parafii. Niech wspólna modlitwa i uczestnictwo w nabożeństwach pozwolą jak najlepiej przeżyć Wielki Post.

 

 1. Na prośbę Księdza Prymasa i dzięki uprzejmości Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Kolei Wielkopolskich zostanie uruchomiony specjalny pociąg (liczba miejsc: 400) na beatyfikację Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego, w dniu 7 czerwca 2020 r. (Msza Święta rozpoczyna się o godz. 12.00.) Gdy liczba chętnych będzie wyższa możliwym jest uruchomienie drugiego składu.  Wyjazd z dworca Inowrocław Rąbinek. Koszt przejazdu w obie strony wynosi 5 zł.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Eugeniusza Czerniaka. Polećmy tego zmarłego i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Inowrocław, dn. 8 marca 2020 r.