Ogłoszenia – 22 marca 2020 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu – komunikaty duszpasterskie

 1. W związku ze stanem epidemii ks. Prymas z dniem 20 marca udzielił do odwołania dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii wszystkim diecezjanom i przebywającym na terenie naszej archidiecezji.

 

 1. Prosimy o odpowiedzialność, o przestrzeganie wskazań władz cywilnych i kościelnych. Módlmy się o ustanie epidemii, za osoby chore i za wszystkich, którzy im pomagają.

 

 1. Do biura parafialnego prosimy przychodzić tylko w sprawach koniecznych; pozostałe sprawy załatwiajmy telefonicznie lub mailowo.

 

 1. W środę przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W te święto przeżywamy Dzień Świętości Życia. W tym roku wyjątkowo osoby, które chcą podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego niechaj uczynią to indywidualnie, prywatnie.

 

 1. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16,00
  • Droga Krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 18.00 (następnie Msza św.).

 

 1. Kościół codziennie jest otwarty, w ciągu dnia trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiadamy przed każdą Mszą św. Dodatkowa spowiedź codziennie od 11.00 do 12.00.

 

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Jolentę Chojnacką, Zygmunta Lewandowskiego, Szymona Gęsikowskiego i Stanisława Płotkę. Tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Inowrocław, dn. 22 marca 2020 r.