Ogłoszenia – 29 marca 2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu – komunikaty duszpasterskie

  1. W związku z nowymi wytycznymi rządu i Prymasa Polski w kościele może przebywać jednocześnie maksymalnie 5 osób, nie licząc posługujących (we Mszy św. uczestniczą osoby związane z zamówioną intencją).

 

  1. W związku ze stanem epidemii ks. Prymas z dniem 20 marca udzielił do odwołania dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii wszystkim diecezjanom i przebywającym na terenie naszej archidiecezji. Zachęca się do uczestnictwa przez media i praktykowanie Komunii duchowej.

 

  1. Zawieszone są wspólne nabożeństwa. Aby wierni mieli możliwość uczestniczenia w Gorzkich Żalach informuję, że nabożeństwo to będzie transmitowane z Katedry Gnieźnieńskiej w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00. Droga Krzyżowa natomiast będzie transmitowana z kaplicy domowej Arcybiskupów Gnieźnieńskich w piątki o godz. 20.10. Obie transmisje będą dostępne na stronie internetowej archidiecezji gnieźnieńskiej (www.archidiecezja.pl).

 

  1. Posługa wobec chorych i starszych została ograniczona do sytuacji, w której dana osoba znajduje się w niebezpieczeństwie śmierci (z tego względu nie będzie odwiedzin w pierwszą sobotę miesiąca).

 

  1. Spowiedzi św. będziemy słuchać dodatkowo w dni powszednie w godz. od 11.00-12.00 i od 15.00-17.00. Można wtedy poprosić o Komunię św.

 

  1. Biuro parafialne będzie czynne od godz. 9.00-10.00 (z wyjątkiem poniedziałku i piątku) dodatkowo w czwartki od godz. 18.00-19.00. Do biura parafialnego prosimy przychodzić tylko w sprawach koniecznych; pozostałe sprawy załatwiajmy telefonicznie lub mailowo.

 

  1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Łączmy się w domach w modlitwie.

 

  1. Nadchodząca niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, rozpocznie Wielki Tydzień.

 

  1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Jana Gimińskiego. Tego zmarłego, zmarłych z powodu koronawirusa i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Inowrocław, dn. 29 marca 2020 r.