Ogłoszenia – 12 kwietnia 2020 r.

Zmartwychwstanie Pańskie – komunikaty duszpasterskie

Chrystus Zmartwychwstał! W tym roku ta prawda wybrzmiewa w zupełnie innej rzeczywistości, niż ta w której dotychczas żyliśmy, do której byliśmy przyzwyczajeni. Dziś fizycznie oddaleni, ale w duchowej łączności i jedności wsłuchujemy się w relacje tych, którzy doświadczyli spotkania ze Zmartwychwstałym, przyjmujemy ich świadectwo i odkrywamy nadzieję: Jezus zwyciężył, Jezus jest Panem. Niech ta rzeczywistość będzie źródłem pokoju, niech umacnia w przezwyciężaniu trudności. Życzymy Błogosławionych Świąt.

 

  1. Cały czas stosujemy się do rozporządzeń władz kościelnych i państwowych, które na bieżąco śledzimy i według nich uczestniczymy w życiu liturgicznym. Niezmiennie zachęcamy do jedności, modlitwy w rodzinach i uczestnictwa w liturgii za pomocą środków społecznego przekazu.

 

  1. Jutro przeżywamy II Święto – Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. jak w każdą niedzielę. Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkanocy uroczyste dni, w których świętujemy Zmartwychwstanie Pana, stąd w piątek nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

  1. Od Wielkiego Piątku do soboty w Oktawie Wielkanocy trwa nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia; módlmy się w domach codziennie o godz.15.00.

 

  1. W przyszłą niedzielę II Niedziela Wielkanocna. Z woli Pana Jezusa, objawionej św. Faustynie, przeżywamy ją jako Niedzielę Bożego Miłosierdzia. W godzinie Miłosierdzia o 15.00 modlitwą koronki zawierzymy siebie i świat Miłosierdziu Bożemu.

 

 

  1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Justynę Patyk, Wandę Kędzierską i Natalię Chybicką. Te zmarłe, zmarłych z powodu koronawirusa i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Inowrocław, dn. 12 kwietnia 2020 r.