Ogłoszenia – 19 kwietnia 2020 r.

II Niedziela Wielkanocna – komunikaty duszpasterskie

  1. Dzisiaj Niedziela Bożego Miłosierdzia. W godzinie Miłosierdzia o 15.00 modlitwą koronki zawierzymy siebie i świat Miłosierdziu Bożemu. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

 

  1. Zgodnie z aktualnym zarządzeniem władz państwowych od jutra w naszym kościele może uczestniczyć w liturgii 60 osób. Należy przy tym pamiętać o zachowywaniu odstępu między wiernymi wynoszącego minimum 2 m.

 

  1. Wierni, uczestniczący w liturgii, mają obowiązek zgodnie z przepisami państwowymi, zakrywania ust i nosa. Przystępując do Komunii świętej wierni winni odsłonić usta, nie dotykając zewnętrznej części elementu ochronnego.
  2. W związku z panującą sytuacją i niemożnością odpowiedniego przygotowania i przeprowadzenia I Komunii św. w terminie wcześniej zaplanowanym tj. 17 maja 2020 r. podjęliśmy decyzję o zmianie terminu I Komunii Świętej na III Niedzielę września tj. 20 września 2020 r. o godz. 9.30.

 

  1. W czwartek liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha – Patrona Polski i naszej Archidiecezji.

 

  1. W tym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Krystynę Murawską, Stanisława Porowskiego i Dariusza Jakubowskiego. Tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Inowrocław, dn. 19 kwietnia 2020 r.