Ogłoszenia – 26 kwietnia 2020 r.

III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna – komunikaty duszpasterskie

  1. W naszym kościele według obecnych rozporządzeń może jednocześnie przebywać 60 osób. Prosimy o zachowanie 2 metrów odległości między sobą i zakrywanie ust i nosa.

 

  1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę biblijną i rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Ten czas ma w szczególny sposób uświadomić nam znaczenie Słowa Bożego dla naszego życia i zachęcić nas do codziennego czytania i rozważania Pisma św.

 

  1. W środę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

 

  1. Od piątku rozpoczynamy miesiąc maryjny – Nabożeństwo majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej w kościele o godz. 18.00. Nie będzie nabożeństw przy grocie. Będziemy prosić za wstawiennictwem Matki Bożej o ustanie epidemii i o deszcz. W niedziele maja o godz. 7.10 śpiewamy Godzinki.

 

  1. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski liturgicznie w tym roku została przeniesiona na sobotę 2 maja. Msze św. o godz. 7.00 i 8.00. Wieczorna Msza św. z IV Niedzieli Wielkanocnej. Módlmy się za wstawiennictwem Matki Bożej w intencji naszej ojczyzny. O godz. 6.40 śpiewamy Godzinki.

 

  1. To także I sobota miesiąca. Z powodu epidemii nie będzie odwiedzin chorych w domach z sakramentami. Nowennę przed Nawiedzeniem Matki Bożej przeżyjemy w łączności z nabożeństwem majowym.

 

  1. I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

 

  1. Komunikat Księdza Prymasa

 

  1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Teodorę Szymańską, Zofię Laskowską i Zygmunta Komorowskiego. Polećmy tych zmarłych i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 26 kwietnia 2020 r.

Komunikat ks. abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski

z okazji tegorocznych uroczystości odpustowych ku czci św. Wojciecha,

głównego Patrona Polski

 

Drodzy Siostry i Bracia!

Ze względu na aktualnie panującą sytuacją epidemiczną w naszej Ojczyźnie, tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, które były zaplanowane na 25 i 26 kwietnia z udziałem Episkopatu Polski, zostały ograniczone do Mszy św. odpustowej, którą będę sprawował w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie w niedzielę 26 kwietnia o godz. 13.00.

Pomimo tych trudnych okoliczności, które boleśnie dotykają nas wszystkich – zarówno duchownych jak i świeckich – jest to nadal czas intensywnego duchowego przygotowania prymasowskiej archidiecezji na jej nawiedzenie przez Najświętszą Maryję Pannę w kopii Ikony Jasnogórskiej oraz oczekiwania na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W czasie tegorocznych uroczystości odpustowych pragniemy również uczcić setną rocznicę urodzin Papieża Polaka – św. Jana Pawła II, który jeszcze jako metropolita krakowski wielokrotnie przybywał do grobu i relikwii Św. Wojciecha.

Proszę Was zatem o duchową łączność z gnieźnieńskimi uroczystościami oraz o modlitwę do miłosiernego Boga za wstawiennictwem św. Wojciecha o ustanie pandemii w naszej Ojczyźnie, w Europie i na świecie.

 

† Wojciech Polak

Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński

Prymas Polski