Ogłoszenia – 17 maja 2020 r.

VI Niedziela Wielkanocna – komunikaty duszpasterskie

  1. Zgodnie z nowymi rozporządzeniami w naszym kościele może przebywać jednocześnie 95 osób. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o zachowywaniu odległości między sobą.

 

  1. Dzisiaj w naszej parafii miała odbyć się I Komunia św. Ze względu na panującą sytuację została przeniesiona na 20 września. Prosimy rodziców o troskę o dobre przygotowanie swoich dzieci do przyjęcia Jezusa Eucharystycznego.

 

  1. Jutro przypada 100-tna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Dziękujemy Bogu za dar Jego życia i posługi. W związku z rocznicą Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek  18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.

 

  1. Nabożeństwa majowe: w kościele codziennie o godz. 18.00.

 

  1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

  1. Od piątku rozpocznie się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

  1. Sakrament bierzmowania nie odbędzie się w planowanym terminie w czerwcu. Nowy, jesienny termin poda Ksiądz Biskup. Prosimy kandydatów do bierzmowania o przesłanie na adres mailowy parafii kontakt@parafiajozef.pl opracowania o świętym patronie.

 

  1. Zachęcamy do spowiedzi i przyjęcia Komunii św. Wielkanocnej tych, którzy jeszcze tego nie uczynili. Obowiązek ten można wypełnić do Uroczystości Trójcy Świętej, tj. do 7 czerwca 2020.

 

  1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Stefanię Herman, Zenonę Kot i Edmunda Tańskiego. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Inowrocław, dn. 17 maja 2020 r.