Ogłoszenia – 24 maja 2020 r.

Wniebowstąpienie Pańskie – komunikaty duszpasterskie

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus idzie do Ojca, aby nam przygotować mieszkanie w niebie. Tam wszyscy zdążamy.

 

  1. Nabożeństwa majowe codziennie w kościele o godz. 18.00

 

  1. We wtorek w naszych modlitwach pamiętamy o wszystkich mamach w dniu ich święta.

 

  1. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w katedrze gnieźnieńskiej, nasz praktykant dk. Ryszard przyjmie święcenia kapłańskie, następnego dnia w rodzinnej parafii w Gnieźnie odprawi Mszę św. prymicyjną. W naszym kościele uroczystą Mszę św. sekundycyjną odprawi 7 czerwca o godz. 9.30. Pamiętajmy o ks. Ryszardzie i wszystkich przygotowujących się do święceń w naszych modlitwach.

 

  1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwamy na wołaniu o Ducha Świętego modlitwą nowenny w łączności z nabożeństwem o godz. 18.00.

 

  1. W gablocie znajduje się informacja o inicjatywie „Zranieni w Kościele”. Jest to telefon wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie we wspólnocie Kościoła czynny w każdy czwartek od godz. 19 do 22. Wszystkie osoby w ten sposób zranione, potrzebujące wysłuchania, rady i wsparcia, zachęcamy do skorzystania z tej bezpłatnej, anonimowej i profesjonalnej pomocy.

 

  1. Polećmy wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Inowrocław, dn. 24 maja 2020 r.