Ogłoszenia – 14 czerwca 2020 r.

XI Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.15 świętujemy jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. kan. Andrzeja Minge.

 

  1. Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Dzisiaj procesja po Mszy św. o godz. 9.30. W kolejne dni po Mszy św. o godz. 18.30. Na zakończenie Oktawy w czwartek procesja do 4 ołtarzy wokół kościoła i poświęcenie wianków.

 

  1. W czwartek po południu biuro parafialne

 

  1. Serdecznie prosimy i zachęcamy dziewczynki pod opieką rodziców do sypania kwiatków podczas procesji do piątku włącznie.

 

  1. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe w łączności z Mszą św. wieczorną rozpoczynającą się o godz. 18.30.

 

  1. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przeżywamy także Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów. Po Mszy św. o godzinie 18.30 procesja wokół kościoła. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. W piątek podczas Mszy św. o godz. 18.30 będziemy świętować 60-lecie kapłaństwa długoletniego proboszcza naszej parafii ks. kan. Antoniego Balcerzaka. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy z Jubilatem.

 

  1. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. O godz. 6.40 śpiewamy godzinki.

 

  1. Program najbliższych spotkań dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św.:

– 15 czerwca godz. 19.15 – katecheza o sakramencie pokuty i pojednania dla dzieci przystępujących do I Komunii św. w czerwcu

– 17 czerwca – godz. 19.15 I spowiedź dla dzieci przystępujących w czerwcu.

W przyszłą niedzielę, 21 czerwca, na Mszy o godz. 11.00 poświęcenie książeczek wszystkim dzieciom komunijnym.

 

  • W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Sabinę Dombek i Halinę Brylewską Polećmy te zmarłe i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Inowrocław, dn.  14 czerwca 2020 r.