Ogłoszenia – 21 marca 2021 r.

V Niedziela Wielkiego Postu – komunikaty duszpasterskie

1. Dziękujemy za modlitwę oraz wszystkie wyrazy pamięci i życzliwości okazane nam podczas kwarantanny. Szczególne podziękowanie ks. kan. Andrzejowi Minge, dzięki któremu trwała służba Boża w kościele. W modlitwie pamiętajmy o wszystkich chorych i przebywających na kwarantannie.

2. Przypominamy o zachowaniu wymogów sanitarnych: zakrywaniu ust i nosa maseczką, dezynfekcji, odległości 1,5 metra między sobą, limitu osób podczas nabożeństw.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli w Uroczystości odpustowej ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP.

4. Dzisiaj w naszej parafii całodzienna adoracja w ramach adoracji diecezjalnej. Trwamy na modlitwie przed Jezusem Eucharystycznym w intencji naszej archidiecezji.

5. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty codziennie przed każdą mszą św.

6. W czwartek Uroczystość Zwiastowania NMP, Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. o godz. 7.00 będziemy modlić się w intencji duchowej adopcji. Podczas każdej Mszy św. możliwość włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

7. W najbliższą sobotę po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 19.30) czuwanie wielkopostne przed Najświętszym Sakramentem.

8. Nadchodząca niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm z procesją wokół kościoła rozpocznie się przy krzyżu misyjnym przy kościele o godz. 10.50. Poświęcenie palm będzie na wszystkich Mszach św. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpocznie Wielki Tydzień

9. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16,00
 Droga Krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 8.00, o godz. 18.00 (następnie Msza św.) a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

11. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Józefa Lisa, Ludwikę Popielewską, Zofię Świtalską i Barbarę Kurek. Tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Inowrocław, dn. 21 marca 2021 r.