Ogłoszenia – 25 kwietnia 2021 r.

IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza – komunikaty duszpasterskie

1. Dzisiaj przeżywamy 58. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczynamy też Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Włączmy się w modlitwę wspólnotową i podejmijmy osobistą, by Pan Bóg posyłał robotników do swej Winnicy. Z tej okazji dzisiaj możliwość podjęcia duchowej adopcji kleryków i przełożonych naszego seminarium. Przy wyjściu można wylosować kartkę z dany-mi osoby objętej duchową adopcją.

2. W czwartek przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II woj-ny światowej.

3. W sobotę rozpoczniemy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, które będą w kościele codziennie o godz. 18.00.

4. I sobota miesiąca – o godz. 6.40 śpiewamy Godzinki. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo pierwszosobotnie z rozważaniem i różaniec. Chorych, zgłoszonych, odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 8 maja.

5. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę przeznaczoną na seminarium duchowne w Gnieźnie.

6. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Wiktora Witkowskiego i Jerzego Marlewskiego. Polećmy tych zmarłych i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 25 kwietnia 2021 r.