Ogłoszenia – 6 czerwca 2021 r.

X Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

1. Dzisiaj o godz. 12.15 Mszę św. sekundycyjną z błogosławieństwem prymicyjnym odprawi ks. Neoprezbiter Paweł Balicki.

2. Jutro przypada siódma rocznica ingresu abp. Wojciecha Polaka, Metropolity Gnieźnieńskiego, Prymasa Polski. Pamiętajmy o Jego osobie i posłudze w naszej modlitwie.

3. Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Dzisiaj procesja po Mszy św. o godz. 9.30. W kolejne dni po Mszy św. o godz. 18.30. Na zakończenie Oktawy w czwartek procesja do 4 ołtarzy wokół kościoła i poświęcenie wianków.

4. W czwartek po południu biuro parafialne nieczynne.

5. Serdecznie prosimy i zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji do piątku włącznie. Zapraszamy też dzieci, które w tym roku przystąpiły po raz pierwszy do Komunii św., by brały udział w procesjach w albach.

6. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe w łączności z Mszą św. wieczorną rozpoczynającą się o godz. 18.30.

7. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przeżywamy także Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów. Po Mszy św. o godzinie 18.30 procesja wokół kościoła. W setną rocznicę poświęcenia naszej Ojczyzny Sercu Jezusowemu w łączności z Episkopatem i wiernymi zgormadzonymi w bazylice NSPJ w Krakowie dokonamy odnowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. O godz. 6.40 śpiewamy godzinki.

9. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Stefanię Tymkowską, Zofię Kotlarek, Stefana Nawrota i Marię Korgul Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Inowrocław, dn. 6 czerwca 2021 r.