Ogłoszenia – 25 lipca 2021 r.

XVII Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

1. Dzisiaj, z woli papieża Franciszka, obchodzimy Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni”. Pamiętajmy o modlitwie i podziękowaniu za naszych żyjących i nieżyjących dziadków i babcie.

2. Dzisiaj wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Po mszach św. poświęcenie pojazdów na placu przy kościele. Ofiary zebrane podczas poświęcenia przekażemy na zakup środków transportu dla misjonarzy.

3. Dzisiaj odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP zanosimy modlitwę błagalną za poszkodowanych w wyniku nawałnic, a po Mszy św. można złożyć do puszki ofiary, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska

4. Trwają wakacje i urlopy, pamiętajmy o bezpiecznym wypoczynku i o wierności praktykom religijnym. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich pracujących.

5. W nadchodzącym tygodniu w liturgii:
a.poniedziałek – wspomnienie św. Joachima i Anny

b. środa – wspomnienie św. Charbela Makhlufa
c. czwartek – wspomnienie św. Marty
d. sobota – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli

6. W najbliższą środę z katedry gnieźnieńskiej wyruszy piesza pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Módlmy się za pielgrzymów, włączmy się w duchowe pielgrzymowanie.

7. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości, zwłaszcza tych, którzy w minionym tygodniu przybyli do sanatoriów i na pewien czas stają się naszymi parafianami. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, na Msze św., nabożeństwa i do osobistej adoracji Pana Jezusa przez cały dzień w kaplicy Bożego Ciała.

8. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Jerzego Tokarskiego, Reginę Grodecką i Eugeniusza Wiśniewskiego. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 25 lipca 2021 r.