Ogłoszenia – 29 sierpnia 2021 r.

XXII Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

1. W środę przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o poległych w obronie Ojczyzny, walczących na różnych frontach o jej nie-podległość i o wszystkich ofiarach wojny.

2. Od środy, po przerwie wakacyjnej, wracamy w dni powszednie do porządku Mszy św. od poniedziałku do piątku o godz. 7.00; 8.00; 17.00 i 18.30; a w soboty o godz. 7.00; 8.00 i 18.30.

3. Dnia 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny 2021/2022. Wypraszajmy potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla dzieci, młodzieży i wszystkich pracowników oświaty.

4. W I czwartek miesiąca. Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów.

5. I piątek miesiąca, spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 16.00.

6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 6.40 śpiewamy Godzinki a po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Księża po rannej Mszy udają się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłoszenia wszystkich chorych, którzy pragną wizyty kapłana w domu.

7. W sobotę biuro parafialne będzie nieczynne.

8. W dniach od 4 do 11 września w Kaplicy Bożego Ciała odbędzie się po raz siódmy-Jerycho Różańcowe, siedmiodniowa, nieprzerwana adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich zatroskanych o dobro naszego miasta i ojczyzny do włączenia się w tę modlitwę. Szczegóły i kontakt organizacyjny na afiszu.

9. Dnia 18 września w Gnieźnie odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego. Na tę uroczystość do Gniezna pojedzie autobus z naszego dekanatu. Chętni, którzy chcieliby uczestniczyć w tym dziękczynieniu, pro-szeni są o zapisanie się w zakrystii. Przejazd darmowy.

10. W czwartek o godz. 19.15 na plebanii spotkanie katechetów uczących na terenie naszej parafii.

11. Zgodnie z postanowieniem Księży Biskupów w niedzielę 5 września br. zostanie przeprowadzona ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek w związku z nadzwyczajnym kryzysem humanitarnym w Afganistanie. Ofiarowane środki będą przeznaczone do kontynuowania działań Caritas na rzecz uchodźców w kraju i zagranicą.

12. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Wiesławę Perlikowską i Anielę Czyściecką. Polećmy te zmarłe i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 29 sierpnia 2021 r.