Ogłoszenia – 12 września 2021 r.

XXIV Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

1. Dzisiaj beatyfikacja m. Elżbiety Czackiej i ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Dziękujemy Bogu za dar nowych błogosławionych.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i włączali się w modlitwę w ramach Jerycha Różańcowego.

3. Jutro 13-ty dzień miesiąca, nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 18.30.

4. We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

5. Środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, o godz. 6.40 śpiewamy Godzinki.

6. Spotkanie kręgu biblijnego w piątek o godz. 17.15 w salce pod plebanią.

7. Spotkania przygotowujące dla dzieci przed I Komunią w sobotę o godz. 11.00 w kościele.

8. W sobotę święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży W Gnieźnie odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

9. Kandydaci do bierzmowania rozpoczną przygotowanie udziałem we Mszy św. i spotkaniem:
– I rok formacji (klasy VIII i starsi, którzy nie rozpoczęli jeszcze przygotowania), niedziela, 19 września o godz. 12.15;
– II rok formacji (I klasy szkoły ponadpodstawowej), niedziela, 19 września o godz. 18.30.

10. Studium Muzyki Kościelnej rozpoczęło kolejny rok działalności. Jeśli są osoby, niezależnie od wieku, które chciałyby uczyć się gry na organach kościelnych, prosimy o skontaktowanie się z dyrektorem szkoły ks. dr. Dariuszem Sobczakiem – tel. 691-030-513.

11. Witamy serdecznie wszystkich, którzy przybyli na teren naszej parafii. Wszystkich parafian, kuracjuszy i gości zapraszamy do wspólnej modlitwy i do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Bożego Ciała.

12. Tydzień temu do puszek w ramach solidarności z Afganistanem zebraliśmy 2961,25 zł. Bóg zapłać za te ofiary oraz złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną.

13. Zachęcamy uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie: „Primus inter pares – pierwszy między równymi”. Organizatorem konkursu jest Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. Celem konkursu jest interpretacja wybranych słów Prymasa Tysiąclecia za pomocą obrazu (fotografia, praca plastyczna) lub słowa (esej). Zasady określone są regulaminem. Wszelkie informacje na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury (mok.gniezno.pl) i na stronie Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie (katecheza.archidiecezja.pl).

14. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Alicję Schmidt i Ewę Gapińską. Polećmy te zmarłe i wszystkich zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

Inowrocław, dn. 12 września 2021 r.