Ogłoszenia – 3.10.2021 r.

XXVII Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

1. W czwartek 7 października – wspomnienie NMP Różańcowej. W naszej wspólnocie odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 18.00, odprawi ją i homilię wygłosi ks. kan. Wojciech Danecki, proboszcz Parafii pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy. Po Mszy św. procesja różańcowa wokół kościoła. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele codziennie o godz.18.00.
Nabożeństwa różańcowe dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.30 W październikowe niedziele śpiewamy Godzinki o godz. 7.10.
We wtorek na różańcu o 16.30 dzieciom pierwszokomunijnym poświęcimy różańce.

3. W I czwartek miesiąca. Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów.

4. Spotkanie kręgu biblijnego w piątek o godz. 17.15 w salce pod plebanią.

5. Za tydzień Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Przy kościele będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia, z które-go fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży z rodzin ubogich.

6. Pragniemy reaktywować naszą parafialną scholkę. Wszystkie dziewczyny, które chciałyby śpiewać i należeć do scholki zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 16.15 w salce.

7. Przypominamy, że 8 października mija termin zgłoszeń (przekazania deklaracji uczniów klas VIII szkół podstawowych i potwierdzenia deklaracji ubiegłorocznych dla uczniów klas I szkół ponadpodstawowych) pragnących przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii. Przypominamy również o możliwości przygotowania i przystąpienia do tego sakramentu osób dorosłych (zgłoszenia również do najbliższe-go piątku). Wszelkich informacji udziela ks. Radosław Kaźmierski.

8. W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania na mszę świętą o godz. 18.30, po niej spotkanie informacyj-ne dla rodziców i dla młodzieży (I i II rok formacji wspólnie).

9. Do soboty włącznie przyjmujemy jeszcze zgłoszenia na przygotowania do I Komunii. Następne zgłoszenia będą w przyszłym roku szkolnym.

10. Witamy wszystkich gości. Zapraszamy na Msze św., nabożeństwa różańcowe i nasz odpust parafialny w czwartek o godz. 18.00.

11. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Marka Ziółkowskiego, Kazimierza Walczaka i Bożenę Suchą. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…
Inowrocław, dn. 3 października 2021 r.