Ogłoszenia – 5 grudnia 2021 r.

II Niedziela Adwentu – komunikaty duszpasterskie

1. W dzisiejszą, II niedzielę adwentu, modlimy się i wspieramy Kościół na Wschodzie.

2. Msze św. ku czci Matki Bożej RORATY w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.00 zaś w środę i sobotę o godz. 6.30.

3. Poranna modlitwa Kościoła – Jutrznia jest odmawiana codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 w salce pod plebanią.

4. W środę przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 6.10 śpiewamy Godzinki. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 8.00, 17.00 i 18.30. Podczas każdej Mszy św. możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy, która jest czynnym włączeniem się w obronę życia poczętego.

5. Tego dnia kończy się Rok św. Józefa, z tej okazji po każdej Mszy św. ponowimy Akt Zawierzenia św. Józefowi.

6. Krąg biblijny w piątek o godz. 17.15 w salce.

7. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. grupa I w sobotę o godz. 10.30.

8. Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, 12 grudnia, w ramach Mszy św. o godz. 17.00.

9. Poświęcone opłatki a także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć przy wyjściu z kościoła.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś do puszek na Kościół na Wschodzie oraz za produkty dla naszych rodaków z Ukrainy.

11. Witamy serdecznie wszystkich gości i kuracjuszy. Niech czas adwentu przeżywany w naszej wspólnocie parafialnej pomoże dobrze przygotować się duchowo na przyjście Pana.

12. Policja zwraca się z apelem o czujność i ostrożność, gdyż w ostatnim czasie nasila się działalność oszustów, którzy podszywają się pod różne osoby, próbując wmówić konieczność określonych przez nich działań i zachowań. Bądźmy czujni i podejrzane sytuacje zgłaszajmy zaufanym osobom.

13. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Damazyna. Polećmy tego zmarłego i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Inowrocław, dn. 5 grudnia 2021 r.