Ogłoszenia – 19 grudnia 2021 r.

IV Niedziela Adwentu – komunikaty duszpasterskie

1. Dziś już IV Niedziela Adwentu, ostatnie chwile adwentowego czuwania. To szczególna okazja, by postawić sobie pytanie jak wykorzystałem ten dany mi od Boga czas, czy jestem w stanie łaski uświęcającej, czy już pojednałem się z Bogiem i bliźnimi. Okazja do spowiedzi do piątku przed każdą Mszą św.

2. Msze św. ku czci Matki Bożej RORATY w poniedziałek, wtorek, czwartek o godz. 17.00, a w środę o godz. 6.30.

3. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą o godz. 7.00 i 8.00. Na mszy św. o godz. 7.00 jest zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego przez tych, którzy rozpoczynali ją w święto Zwiastowania, czyli poczęcia się Syna Bożego w łonie Maryi Dziewicy. To dzień imienin długoletniego proboszcza naszej parafii ks. Adama Fabianowskiego i urodzin ks. Antoniego Balcerzaka pole-cajmy ich w naszych modlitwach.

4. Wieczerzę wigilijną przeżyjmy zgodnie z tradycją zachowując wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przygotujmy stół wigilijny z wszystkimi pięknymi zwy-czajami. Wieczorem zasiadając do wigilijnej wieczerzy rozpocznijmy ją od odczytania fragmentu Ewangelii według św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, po-módlmy się wspólnie i łamiąc się opłatkiem pojednajmy się ze sobą i okazujmy sobie życzliwość. Poświęćmy też czas na wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

5. O północy tradycyjna Pasterka. Pragniemy dołączyć do tych, którzy za wezwaniem aniołów pierwsi przybyli do Jezusa, aby oddać Mu pokłon. Ofiary z tej Mszy św. przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.

6. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego.

7. W związku z panującą sytuacją także w tym roku nie będziemy przeżywać kolędy w tradycyjnej formie, lecz każdego dnia będziemy sprawować Mszę św. w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek i ulic. Według podawanego planu będziemy zapraszać do wspólnej modlitwy.

8. Po Mszy św. przed kościołem można nabyć jeszcze opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

9. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Mariana Górczaka, Tomasza Napierałę i Justynę Oczkowską. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 19 grudnia 2021 r.