Ogłoszenia – 30 stycznia 2022 r.

IV Niedziela w Okresie Zwykłym – komunikaty duszpasterskie

1. We wtorek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Prymasowskiej w Gnieźnie.

2. W środę Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 8.00; 9.30; 17.00 i 18.30. Do kościoła przynosi-my gromnice, które będziemy święcić na każdej Mszy św. Ten świąteczny dzień jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Modlimy się za wszystkie osoby zakonne szczególnie pamiętając o siostrach służebniczkach zamieszkujących w naszej parafii. Ofiary z tego dnia przeznaczone są na zakony klauzurowe.

3. Od wtorku, 1 lutego, wracamy do stałego porządku Mszy św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku: o godz.: 7.00, 8.00, 17.00, 18.30, w soboty o godz. 7.00, 8.00 i 18.30.

4. I czwartek miesiąca – Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

5. I piątek miesiąca, spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 16.00.

6. I sobota miesiąca, o godz. 6.40 Godzinki, po Mszy św. o godz. 8.00 w kaplicy nabożeństwo pierwszosobotnie: różaniec z rozmyślaniem. Po rannej Mszy św. udamy się z posługą sakramentalną do zgłoszonych chorych.

7. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby w pierwsze soboty najbliższych trzech miesięcy zgromadzić się na czuwaniu i modlitwie w naszych parafialnych kościołach przygotowując się do Nawiedzenia Matki Bożej w kopii Jasnogórskiego Obrazu.
Po Mszy św. wieczornej pomodlimy się modlitwą różańcową, a na zakończenie przeżyjemy Apel Jasnogórski z przygotowanym rozważaniem opartym na myśli Prymasa Tysiąclecia.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Do Przewodnika katolickiego dołączony jest modlitewnik z rozważaniami na luty.

9. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Jana Karasia, Waldemara Pawlaka, Ryszarda Łopackiego, Irenę Zawadę i Anielę Twardygrosz. Polećmy tych zmarłych i wszystkich naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Inowrocław, dn. 30 stycznia 2022 r.

komunikat_bp_Radosław_Orchowicz_170.2022.P

Komunikat_dzień_życia_konsekrowanego_peregrynacja_200.2022.P.